/ro/ - Firul Nostru

Ediția Constanței.

Precedent:

Attached: x.jpg (1600x898, 526K)

Poate in mintea ta. Retardatul ala sinucigas este de 10 ori mai destept ca tine, si el este literalmente un bou comunist de 21 de ani. Imagineaza-ti cat de prost poti sa fii sa fie ala mai destept si mai citit ca tine.

mersi șefu pupa-ți-aș pula cu dublele și triplele tale

Constanța arată AȘA? ce dracu, iubesc Constanța acum.

Ce prost esti. Se cunoaste ca nu ai nici o facultate.

Coaie, uita-te la steagurile noastre. Uite unde sunt eu si unde esti tu. Cum crezi tu ca am ajuns aici? Cum crezi ca-mi castig eu existenta aici, intr-o tara cu un salariu mediu de 3000 Euro si costuri la fel? Eu sunt mult mai inteligent si mai capabil deca tine. Orice iluzii centriste ai avea tu pe creierul tau cat o mazare. Mai supara-te un pic.

Aha, mi-a luat vreo șapte minute până am găsit o imagine de calitate bună.

Te judec dupa ce vad. Pana acum nu am vazut nici o postare inteligenta de la tine, doar spamezi si te enervezi. Cum pula mea crezi ca ma convingi ca esti inteligent doar prin a spune ca esti inteligent?

>Ediția Constanței

Attached: byuuynnui000.jpg (460x289, 25K)

>Uite unde sunt eu si unde esti tu.
diasporafag-ul clasic
"iubesc romania, sunt cel mai mare nationa- hahaha stai in romania futu-ti mortii ma-tii de sarac hahaha"
literalmente impusca-te
te rog frumos

>t. radator de tara

>Coaie, uita-te la steagurile noastre. Uite unde sunt eu si unde
>Eu sunt mult mai inteligent si mai capabil deca tine
nu el da hai ca esti bulangiu la faza asta. care e problema cu statul in Romania? acolo sa stai, si nu mai intra pe fir crezand ca te admira cineva. sictir, fi-mi-ar scarba

>nu am vazut nici o postare inteligenta de la tine

Citeste mai cu atentie. Am gasit personal multe informatii interesante care au destramat afirmatiile bozgorilor, e.g. "limba romana a fost inventata in secolul 19", ceea ce ei literalmente cred.

Tu ce ai facut, decat sa diminuezi eforturile altora? Esti un nepriceput incapabil, stai la locul tau si taci dracu din gura daca nu poti sa participi la discutie.

Attached: coresi evanghelie 1581.jpg (1136x1719, 646K)

Atunci de ce
pula
mea
Esti patriot si nationalist
Cand nu VREI sa muncesti aici si te caci petara si pe popor?

nu-i mai faceți mă bully că eram și io așa la liceu
asta e când ești tânăr ești prost da o să crească și el eventual

Ba tu esti chiar prost? Esti batut in cap sau ceva? Ai retard mintal?

Prin faptul ca SPAMEZI astea, pe un fir unde nu este vorba de astea, si te porti asa cum porti, ii faci pe alti SA NE URASCA, pentru ca NU le PASA si pentru ca tu II INSULTI
BOU
RETARDAT
CE ESTI

Ce post de low IQ.

Ca sa faci ceva pentru tara trebuie intai sa te intaresti unde sunt aia mai buni. Studiezi la Harvard, nu in Harsova.

Hm, poate nu ar mai scrie atât dacă nu i-ați răspunde întruna? Așa, doar un gând.

O noez ma uraste un bozgor!

Taci dracu din gura fa si da-mi o muie.

Bai idiotule copilandru, ei literalmente scriu si imping mema ca Transilvania apartine Ungariei, Romanii sunt imigranti in ea, limba romana e inventata in secolul 19, etc. Ce e incorect cu a le raspunde cu amanunte concrete si surse istorice, chiar primary sources?

Attached: 1853 census of transylvania.jpg (1037x1647, 408K)

Doar pentru ca postezi paragrafe vechi nu inseamna ca esti patriot si ajuti tara
Doar pentru ca gasest paragrafe vechi nu inseamna ca esti inteligent
Doar pentru ca tu te crezi inteligent si crezi ca ai dreptate, nu inseamna ca lumea te va iubi si vor fii de acord cu tine

De ce PULA MEA tii cont de ce zici niste retardati ultranationalisti care sunt in minoritate si nu ii ia nimeni inseama?

>Ce e incorect cu a le raspunde cu amanunte concrete si surse istorice, chiar primary sources?
Prin a nu-i lua in seama si nu a-i face pe straini sa creada ca esti un retardat obsedat prin comportamentul tau obsesiv. Poti sa le spui fara sa te porti ca un copil cu autism.

Attached: dense motherfucker.jpg (600x494, 44K)

de ce atrage IT-ul toti schizofrenicii?

Attached: Terry.jpg (225x225, 7K)

Nu stiu coaie, dar asta le-a pus capac

tiganii fosforescenti SRI ne spala pe creier prin monitor

taci fa

Nu ești "fa" cu mine.

>De ce PULA MEA tii cont de ce zici niste retardati ultranationalisti care sunt in minoritate si nu ii ia nimeni inseama?


Pentru ca propaga misinformare despre Romania, care eventual devin amanunte in mintile altora. Uita-te mai atent, vezi cum multi straini au inceput sa faca firuri despre "Transylvania belongs to Hungary" pentru ca nimeni nu i-a contracarat. Pentru ca idioti ca tine nu au argumente valide ca sa-i contracareze!

>Doar pentru ca gasest paragrafe vechi nu inseamna ca esti inteligent


Ba da. Asta se numeste cercetare. Ca daca erai tu mai destept ca mine, o puteai face si tu. Dar nu poti, sorri.

Attached: bonfinius.png (984x607, 840K)

Ma asteptam sa vad o minareta de 50 de metri pe undeva.

Nu vezi tu paharel de vodca de la el.

OF SĂRACA ROMÂNIE
CE A FOST ȘI CE A AJUNS

Attached: ciori.jpg (598x599, 26K)

Avem destulă votcă în supermaketuri.

>look at me I'm a centrist! I just don't care man, everything is obsessive :^)

Esti asa de idiot, Doamne. Lasa-i pe aia care au ceva de discutat sa discute, daca nu ai ceva de spus si te simti mic fata de ei tine-ti dracu fleanca inchisa ca oricum nu iesea nimic decat slobozul lui tactu din ea.

Poate din acelasi motiv pe care multi intelectuali din evul mediu si nu numai, pana si in secolu XX, l-au avut?
Cunosti cum e in Romania
Eu am avut un coleg care e in UK acum la facultate, si tipu era olimpic la informarica si matematica
Ce e cu rahatu asta: "hurr durr esti diaspora deci nu poti fi patriot"?
Doar pe astia din europa de E si balcani ii vad zicand asta.

Tipu asta nu vrea sa cedeze si gata, cedeaza tu: " desteptii cedeaza primii" asa zic desteptii prostilor

Pekka cand vine la Iasi ne serveste cu koskenkorva.

de ce?
e amuzant omul
mai da si bump-uri gratuite

Cautand wikipedia nu consta in "cercertare". Si daca erai destept, iti dadeai seama ca COMPORTAMENTUL tau ii face pe ceilalti sa nu fie de acord cu tine. Acelasi lucru fac polonezii pe /his/. Spameaza ca au fost vichingi, indieni, romani si tot cacatul si tot ce fac e sa ii impinga pe altii sa ii urasca.

Ce pula mea legatura are centrismul cu faptul ca tu esti literalmente schizofrenic.

In sfarsit un post inteligent.

Se numeste "tall poppy syndrome" si "crab bucket mentality". Astia sunt doar niste viermi care stiu cum sa-i traga in jos pe altii. Dar nu le merge cu multi romani, ca de asta au si plecat.

Cantemir de exemplu a fost calator in Turcia, Germania si eventual Rusia dar nimeni nu-i zice "diaspora".

Tu nu esti Cantemir. Tu esti doar un copil mincinos.

Amanuntele astea nu sunt pe Wikipedia.

Si eu am postat documente originale istorice. Esti asa de cretin. Nu-mi mai pierd timpul cu tine.

vino in tara si fa copii Pekka ca e situatia grava
nu or sa mai ramana decat ciorile in 50 de ani daca nu se trezesc romanii

Attached: tvhwbteiqloz.png (4592x3196, 1.25M)

Vreau sa-l fac sa inteleaga ca cu cat incearca mai mult sa ii faca pe straini sa ne iubeasca si sa ne respecte, cu atata ii face mai mult sa ne urasca si sa rada de noi, deoarece se poarta ca un sperg.

Ma doare fix in cur de comportamentul meu cand am dreptate, am amanunte si adevarul e de partea mea! Nu am facut altceva decat sa postez amanunte obiective si adevarul, adevaruri care pe tine te-au curfrustrat evident. Fuck off. Si dute-n pizda matii cu chestia asta ca "hurr durr altii ne urasc", pana acuma nu am vazut asta de la nimeni decat de la bozgorul ala oligofren care deja ne ura, si de ra indureratul de cur de tine.

Cantemir nu a plecat sa-i instaleze Windows-ul sultanului ca-l platea mai bine decat in Romania

Te-am intrebat deja cum sunt romancele de astazi. Merita?

Attached: Romanian girl.jpg (1027x1375, 667K)

După modul în care scrii se pare că slăvești black metalu. Ce formații asculți?

Doar pentru ca esti extremist, nu inseamna ca ai dreptate.

asta te intereseaza pe tine? trist
unde e spiritul patriotic?

Aș veni și eu la Iași degrabă.
Eh, avem gusturi diferite.

Ad Hominem (numai albumul Planet Zog), Windir si Sigrblot. Nu prea imi place genre-ul.

plot twist: e de fapt un autist finlandez care a invatat romana ca sa vina aici sa cacatposteze si sa ne raneasca la cur

Ca sa fac copii cu ele trebuie intai sa existe fete care sa-mi merita samanta si resursele.

trebuie futute si femeile urate de dragul tarii

Ai plăcuță de Lituania?

>Ce e cu rahatu asta: "hurr durr esti diaspora deci nu poti fi patriot"?
Pentru ca e nesincer si penibil. Cum poti sa te dai patriot adevarat cand nu traiesti printre noi si defapt ii urasti pe cei care au ramas aici? Cum poti sa te dai un patriot adevarat cand nu iti pasa decat de trecut si nu de prezent si viitor?

Attached: 1513245536495.jpg (805x645, 160K)

Nu am mașină.


știu 2 italieni care vorbesc română și unu din ei venea pe /ita/ să câcatposteze iar celălat nu putea că ISP-ul lui era banat
deci e posibil

M-ai facut sa inteleg doar ca esti un cretin. Dispari de pe ecranul meu. Cand vezi steagul finlandei aici, inceteaza sa postezi, la fel cum faceai pe /balk/.

Nu iau ordine de la un capat de drum evolutionar.

>Ce e cu rahatu asta: "hurr durr esti diaspora deci nu poti fi patriot"?


Asta e sumarul cusurului acestui idiot. Nu mai il bagati in seama.

Pekka posteaza o poza sa vedem cat de frumos esti

>Ce e cu rahatu asta: "hurr durr esti diaspora deci nu poti fi patriot"?
Romania moare cu zile in timp ce stau "patriotii" la produs in strainatate

Bine ca stai tu sa-i dai platesti impozit lui Dragnea.

mai taci draga in pula mea

Ba le ei, ca e mai presus ca tine, vierme.

Eu nu iau ordine decat de la Dumnezeu

poporul roman e pe cale de disparitie si pe tine tot de Dragnea te doare Pekka? iti trimiti copii sa invete finlandeza la gradinita?

>implicand ca un finlandez ar vrea sa invete o limba care e perceputa ca limba tiganilor aici

Prietena mea incearca sa invete romana, si am intalnit un cuplu romano-finlandez in care femeia (finlandeza) a invatat romana. Se cunosteau deja din anii 80 sau ceva.

Pekka a zis odata ca finlandezii arata "diferit de toti europenii". Ciudat, eu am un prieten finlandez si mi-a zis ca as trece cu usurinta. De aici rezulta ca Pekka e un TAVR BALCANIC (tuciuriu).

Ok schizo

Posteaza romance ca sa vedem daca merita sa le insarcinez. Uita-le concurenta.

Attached: finnish girl2.jpg (1756x2158, 1.3M)

>Ok schizo
imagineaza-ti hipocrizia lui jonne

>Ciudat, eu am un prieten finlandez si mi-a zis ca as trece cu usurinta.

strong doubt.jpg

Romanii arata total diferiti de finlandezi. Chiar si cei mai blonzi si slavici dintre romani nu arata ca finlandezii.

Eu cred ca e o corcitura din capitala, ca vobrea mult despre Bucuresti. Probabil ca are stramosi greci si bulgari.

Singurul schizo de aici esti tu, din pacate.

Mai bine ramai in Finlanda, ca aici nu o sa gasesti femei care ating standardele tale de autist virgin.

Attached: 1548179952353.jpg (300x400, 110K)

cum adica?
daca sunt urate iti lasi patria sa moara?

Schizo esti tu cu "hurrr ii faci pe altii sa ne urasca". Mai taci dreaq din gura

Este o mica suprapunere intre romani si finlandezi, si aia este prin intermediul genelor baltice si novgorodiene. Eu arat ca un central european, cu toate ca diferit de ei, sunt rozaliu si nimeni nu ar arunca o a doua privire. In Suedia am vizitat un oras mic si mi s-a vorbit in suedeza initial, nu in engleza.

Ehh scuze Pekka, dar nu sunt eu cel care se poarta ca un moldovean care a baut prea multa Mona (tu).

Da

Darwinism social bro

Tre sa propagam doar genele superioare

>e superioara pentru ca imi ridica mie penisu

Attached: 1557672268148.jpg (378x378, 31K)

>In Suedia am vizitat un oras mic si mi s-a vorbit in suedeza initial, nu in engleza.


Asta pentru ca in Suedia se asteapta ca imigrantii sa stie suedeza. Asa este acolo. Si aici unii imi vorbesc pe finlandeza, asta nu inseamna nimic.

wtf Pekka
tu esti ok cu romanii murind?

>Tre sa propagam doar genele superioare

De ce am impresia ca arati ca asta.

Attached: Moviebob-Mario.jpg (320x475, 29K)

Gaseste-mi tu romani care arata ca astia. Pe langa ei rromanii sunt niste subumani turcaleti maro.

Attached: finlandezi.jpg (1060x1883, 1020K)

>Gaseste-mi tu romani care arata ca astia. Pe langa ei rromanii sunt niste subumani turcaleti maro.

Asta da patriotism. De cei ca voi avem nevoie in tara.

Mai vorbim cand treci prin Iasi sa ne cinstim cu vodca aia, sa te uiti mai atent in jur atunci.

date-n pula mea de animal tradator de tara

... deci asta inseamna ca esti un subuman turcalete maro?

Cu mine bei?

schimba rromanii cu bucurestenii si ii dau dreptate lui Pekka

Asa arata rromanii, comparativ.

Attached: roman.png (260x352, 111K)

Cand vine si Pekka si ne aduce vodca kossu cu salmiakki

dute-n pula mea si posteaza pe generalul finlandez daca nu esti roman

Sa inteleg ca si tu esti maroniu la culoare, dupa admisia ta.

Romanii sunt o natie de dobitoci care trebuie exterminati, sorry. Inainte credeam in ei, dar acum mi-am reamintit de natura lor. Orice incearca, fac prost. Orice ating se strica. Sunt un popor incapabil. Africa Europei - a le spune India Europei ar fi un compliment, macar Indienii dau cativa priceputi. Ar trebui sa cedam tot teritoriul ungariei si rusiei, macar ei l-ar administra mai bine. Comparati cum arata Kievul fata de Bucuresti si cat de frumos e, desi aia au PIB-ul Rwandei. Sorri.

Attached: Neamul_Romanesc_-_logo_-_8_noiembrie_1907.png (571x880, 201K)

Asta este adevarul. Acum taci in pula mea si marsi de aici.

mars afara bozgore

Fratilor, asta zici ca e Iki-bey. Poate ca am ras prea tare de el.

Astept sa mi se arate o romanca care poate concura cu thota asta generica din Finlanda

Pekka si teoria potcoavei.

Astept sa postezi o poza cu tine sa vedem daca meriti o romanca.

dte-n pizda matii cu tiganii tai de pe balk

tu nu ai treaba cu romancele bozgorel