/polska/

edycja niteczki ktora rozpocznie poniedzialkowe zapierdalanie

Attached: grillowanko.gif (500x500, 97K)

Other urls found in this thread:

youtube.com/watch?v=Nw3FqGDfwBU
youtube.com/watch?v=-I9QH6gI6wM
twitter.com/AnonBabble

Japoneczki

Attached: 1555087889085.webm (618x954, 1.37M)

boomerzy będą boomować

nie postuj tej brzydkiej kurwy

ehem

Attached: glupiakurwa.jpg (1280x720, 102K)

Tylko do czwartku i 4 dni wolnego.

a-anioł?

Niekoniecznie musisz dawać, wystarczy oddać Kościołowi to co mu ukradziono i/lub pozwolić mu działać.

Kościół i zakony budowały i prowadziły oświatę (i szpitale, i opiekę nad biednymi, i wiele innych dziś "państwowych" usług) na chwałę bożą i dla dobra społeczeństwa. Minimalizowały koszty reprezentacyjne (zakonnicy składali śluby ubóstwa i nie mieli dziedziczących po sobie dzieci) i finansowały to wszystko z dobrowolnych datków i własnej ciężkiej pracy.

Rewolucja od reformacji, przez oświecenie, po socjalizm polegała na tym, że władcy popełnili zamach na Kościół, zakony pokasowali (lub pomordowali), ich własność ukradli, a następnie z szerokim uśmiechem zaoferowali społeczeństwu te same usługi, ale pod przymusem i finansowane z podatków.

całkiem całkiem ona nawet jest przecież

Attached: 1555159609604.jpg (1126x1006, 201K)

i znowu 8 godzin oglądania jutuba

w piatek pracujemy przeciez

>budowały i prowadziły
>minimalizowały
>finansowały
>ły

ja ostatnią godzinę tak spędziłem oglądając filmiki o żarciu, trochę żałuję, bo bym już miał Kizu do końca obejrzane, gdybym się spiął

Attached: 1554867965282.jpg (599x719, 77K)

Wolne za prace w sobote mam.

>te same usługi
>implikowanie że szpital prowadzony przez wykształconych lekarzy jest tak samo dobry jak lazaret prowadzony przez mnichów

co to za anibe bo wydaje mi się że styl kreski znam

oglądanie bajek to ciężka praca

Attached: IMG_20190406_203944.jpg (591x917, 94K)

koe no katachi, jak można tak dobrej bai nie znać?

Attached: 1551208583792.jpg (300x300, 115K)

ja jebie, czy ksiądz ci zrobił wodę z mózgu czy od urodzenia byłeś skończonym debilem

Mnich też może być lekarzem, a Kościół posiadający swoją własność może finansować ich edukację i płacić specjalistom.

Znam historię, to was zaślepia oświeceniowa propaganda.

najcięższa, ale zapierdalać trzeba

Attached: 1555108971480.png (1800x1800, 2M)

bazowany

oświecenie smród odrodzenie chłód żbsz

Attached: 1550958811753.jpg (536x901, 81K)

ja też znam historię i wiem że kościół ma w dupie Polskę i jeśli miałby gwarancie immunitetu to sprzedałby Polskę bez mrugnięcia okiem

polećcie mi jakiś pałerbank do telefonu żeby wytrzymał na jakieś 5 ładowań

pojemność twojej baterii w telefonie * 5 *1,25 = pojemność powerbanka którego potrzebujesz

Polska nie ma stabilniejszego sojusznika od Kościoła świętego i dawno by bez niego nie istniała.

ale chodzi o to, że boje się kupować od janusza z allegro i chciałem żebyście mi coś zaufanego polecili

ale nudy

Attached: aa8e74b0d6c13731da61cfc0419ce0bd.jpg (715x1000, 70K)

>dawno by bez niego nie istniała
>patrzy na rozbiory
>patrzy na protestanckiego Wilsona który wpłynął na powstanie II RP

Co nam ten kościół daje bez czego nie moglibyśmy żyć? Szczególnie teraz? Wstawiennictwo u dziadka na chmurce? Co nam takiego gwarantował w przeszłości? Podburzał nas tylko do wojen w których nie mieliśmy żadnego powodu uczestniczyć i pobierał dziesięcinę na gród Piotrowy. Nic więcej.

bazowani

wyborcow pis

kosciol jest maszynka do manipulacji spoleczenstwem

czyli nic pozytywnego. pis rozpierdala ten naród równie skutecznie jak po

dla tego kult przodków byłby lepszy niż kościół żydolicki

Każda złotówka dana na kościół to złotówka wrzucona w gówno. Albo pójdzie na utrzymanie murzynków w Afryce którzy będą się mnożyć w nieskończoność albo na nowe autko dla biskupa. I tak źle i tak niedobrze.

Attached: donald papaj (1).jpg (480x720, 31K)

>pis rozpierdala ten naród
boszedaj siły zebym lewakowi nie wyjebal

>inflacja wypierdala w kosmos przez pińćset +
Nie no super rząd kurwo

goju musisz pamiętać o obcokrajowcach, jebać twoich własnych krajan
> Księga Powtórzonego Prawa 10:19 - Wy także miłujcie cudzoziemca , boście sami byli cudzoziemcami w ziemi egipskiej

>Księga Kapłańska 19:33-34 - Jeżeli w waszym kraju osiedli się przybysz, nie będziecie go uciskać. Przybysza, który się osiedlił wśród was, będziecie uważać za obywatela. Będziesz go miłował jak siebie samego, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej. Ja jestem Pan, Bóg wasz!

>Ewangelia wg. Świętego Mateusza 25:35 - Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;

ehh nadal odrobinę mi palce śmierdzą tym octem

spróbuj kreta

od razu widac user chemik

was bury

podaj dane o inflacji

chemik > chomik

i nie zapominaj o klękaniu przed żydowską pałą, żydowskim premierze i żydówkce pierwszej damie

Taki jest właśnie wygląd wasz ateiści. Liżecie sobie nawzajem kutasa i zapewniacie się w słuszności waszych poglądów. Z katolików robicie zmanipulowaną masę prowadzoną na smyczy przez księdza złodzieja. Oczywiście wszystko we własnym kręgu. Nic nie przebije się przez waszą żelazną, racjonalistyczną logikę, która najczęściej nie jest ani zła, ani głupia. Jej problem polega jednak na tym. że oparta jest na niepełnych informacjach, co skazuje ją na niepowodzenie. Tylko powiedzcie mi, jak możecie, która z informacji podanych przez Brytola jest fałszywa. Kościół w Polsce został okradziony? Został. Kościół w Polsce działał na rzecz ubogich, a także był instytucją prowadzącą oświatę? Był. Kościół w Polsce ma swoje zasługi w budowaniu niepodległości? Ma.

Chuj Wam w takim wypadku w dupę.

Kościół walczył jak mógł przeciwko upadkowi pierwszej Rzeczypospolitej i był kluczowy w walce przeciw germanizacji i rusyfikacji w czasie zaborów. Od synodu w Łęczycy w 1285 po kardynała Puzynę przekonującego cesarza do zewetowania elekcji rusyfikatora Rampollego, Kościół był najważniejszym obrońcą polskości.

> Podburzał nas tylko do wojen w których nie mieliśmy żadnego powodu uczestniczyć
Których to znowu? Pierwsza Rzeczpospolita szkodziła sobie raczej paraliżem i unikaniem wojen niż braniem w nich udziału. Dla mnie szokujące jest np. że niektórzy Polacy chcą chlubić się wolnością religijną i neutralnością w wojnie trzydziestoletniej, kiedy bezpośrednim efektem tych faktów było zwycięstwo Protestantów, którzy natychmiast po tym zwycięstwie zaatakowali Polskę.

nie zapomnij się zesrać na temat żeby nie bykować ciot

Attached: inflacja.jpg (468x364, 26K)

*braaaaaaaaaaaaaaap*

Attached: BRAAAPP.png (799x512, 269K)

iść do sklepu czy opierolic top cipsy i nazwać to dniem?

Attached: 0003227151.jpg (1000x1521, 168K)

kup serowe doritosy

>walka przeciwko rusyfikacji i germanizacji
kościół jako organizacja miał wywalone, to poszczególni księża działali z własnej inicjatywy i chwała im za to ale robiliby to też gdyby nie byli księżmi

łał. hiperinflacja

zamówić coś lepszego

Attached: 1543035531178.jpg (600x800, 220K)

pamiętaj że orginlne "boże coś polskę" lizało dupę carowi

youtube.com/watch?v=Nw3FqGDfwBU

Attached: 1498919177473.jpg (216x250, 14K)

faktem jest że inflacja wzrasta, a jednym z powodów jest pińćset +

Dla mnie szokujące jest że niektórzy Polacy chcą chlubić się wojnami w obronie Chrześcijaństwa jak np. bitwą pod Wiedniem i rozgromieniem Otomańskiej Turcji kiedy bezpośrednim efektem tych faktów było zwycięstwo Monarchii Habsburskiej, która w mniej niż sto lat po tej wiktorii pomogli w wymazaniu Polski z mapy świata.

Po wojnie 30-letniej Polska nadal istniała, po wiktorii wiedeńskiej i osłabieniu wpływów Turcji na Bałkanach Rzeczpospolita Polska tylko wspomnieniem się stała. Papieżak nawet nie kiwnął palcem w naszej obronie, pomimo tego że jednym z trzech zaborców była obrończyni kościoła - Katolicka Austria.

Stąd nie śpiewam tego wcale (zresztą ja z zaboru austriackiego i mnie wasze ruskie przyśpiewki nie interesują).

Robili to w imieniu i przy wsparciu wielkiej organizacji do której należeli.

Wystarczy poczytać korespondencję nuncjuszy by wiedzieć jak całe stulecia Rzym dwoił się i troił by utrzymać przysiółek katolicyzmu w środkowej europie jakim był naród polski.

kiedy bykowe wprowadzą coby na 500+ starczyło?

jak wprowadzą bykowe to wypierdalam z tego kraju

w normalnym kraju to samotne matki powinny płacić podatek na userów za to że zamiast zostać ich żonkami to się puściły z czadem albo innym mokebe

>by utrzymać przysiółek katolicyzmu
no tylko o to im chodziło żeby protestanci albo prawosławie tu nie weszło i tyle
najlepiej mieliśmy się wtedy kiedy mieliśmy tolerancję religijną i kraj był mieszanką różnych narodowości i religii (w tym żydów)

chciałbym mieć koleżankę FWB do jebania jej tłustych dojców i grania na konsoli

Attached: 1554765038021.jpg (1079x1077, 423K)

Wygrałem gierke to teraz czas na bajke

Attached: 1555182888599.png (850x983, 838K)

youtube.com/watch?v=-I9QH6gI6wM

polskiej księżniczce katoliczce będziesz odmawiał?!
ty prawiczku obsrany, btw idę na marsz feministek a ty zapierdalaj bo przecież prawdziwy dżentelmen dla damy będzie robił :)

poszukam sobie wtedy zony tylko po to zeby nie placic, proste

nie chcę być sam ale też nie potrafię funkcjonować z innymi ludźmi

w normalnym kraju ludzie jak oni by nie istnieli. ale to nie jest normalny kraj

no dla ciebie zostaną tylko zużyte dobra i samotne matki z dzieckiem czada

Wojna z Turcją toczyła się poza terytorium Rzeczypospolitej i nie zniszczyła jej terytorium i zasobów jak wcześniejsze wojny siedemnastego i późniejsze osiemnastego wieku.

Poza tym Rzeczpospolita byłaby po prostu kolejnym celem Turków po pokonaniu Austrii, a samo uczestnictwo w niej było wynikiem obustronnego paktu obronnego.

nie ma znaczenia, przeciez nie bede z nia w zwiazku zyl, tylko dla statusu legalnego, potem niech robi co chce

mm jaka dobra pica

to ona cię rozwiedzie i życzę powodzenia płacić alimenty do końca życia, dobry deal nie powiem

oby nigdy

Attached: 1554868120658.gif (500x500, 694K)

Dzień dobry, moi przyjaciele w polska!

Attached: 1542211385947.jpg (1200x1600, 297K)

fuck off mutt. we hate you

elo

Attached: 1378599843487.gif (640x360, 431K)

no chyba tak nie dziala, ze jak wyjdziesz za kogos kto ma dziecko to nagle ty musisz potem placic alimenty za to dziecko? no chyba ze tak jest w takim razie rzeczywiscie chujowy pomysl i alternatywa bylo by zrobic to co ten user

I'm just trying to be nice :(

ładny obrazek

Attached: 1555067359489.jpg (1040x1477, 865K)

about 74 years too late for that

hello john

Attached: file.png (500x513, 232K)

i like you mutt-chan

to dokładnie tak działa, ich nie interesuje kto jest biologicznym ojcem tylko kto jest w papierach wpisany, możesz mieć 0 wspólnego z dzieckiem ale po podpisaniu cyrografu małżeńskiego bierzesz odpowiedzialność jak za swoje

to jest dobre, i przepraszam,
mój polski nie jest dobry

get lost, as if we didnt have enough pedons on this board already

Nic nie stało na przeszkodzie sojuszu Polsko-Tureckiego, poza katolickim zacietrzewieniem oczywiście. Mieliśmy wspólnych wrogów: Monarchię Habsburską i Carską Rosję. Pomimo animozji religijnych Francuscy władcy zawarli sojusz z Otomańską Turcją i w czasie gdy my tłukliśmy się o pietruszkę pod Wiedniem Francuzi parli nad Ren poszerzając swoją strefę wpływów korzystając na osłabieniu Austrii. W 1683 trzeba było pójść na Śląsk i wbić Habsburgom nóż w plecy, tak jak oni to nam zresztą zrobili 100 lat później i odzyskać ziemię piastowską zanim Prusacy zdążyliby ją zagarnąć. Później zresztą trzeba byłoby się zająć samymi Prusakami bo byli nam cierniem w boku przez stulecia.

ale on chyba nie jest księdzem

*Zresztą trudno przedstawiać Austrią jako głównego sprawcę rozbiorów (tym były Prusy), upadek północnego sąsiada był im nie na rękę i dali się wciągnąć do tego interesu głównie by zapobiec wzmocnieniu się konkurencji. "Cysorz płakał jak zajmował".

No ale nie będę tu ich specjalnei bronił, bo Rzym przecież promował Rzeczpospolitą (i unię polsko-saską) właśnie jako przeciwwagę dla Austrii.

no to fajny macie system

jak w prawie polskim wyglada podzial majatku przy rozwodzie? czy matka ktora otrzymuje rowniez prawna opieke nad dzieckiem zabiera wiecej, bo jej sie nalezy z tego wzgledu?

I heard you have Negroes in America. Is that true?

zawsze jak gdzieś wyjeżdżam to tam się robi pochmurnie no ja pierdole

kurwa gdzie ta baja

Attached: Screenshot 2019-04-13 21-09-55.png (485x536, 266K)