/ro/ - Firul Nostru

Ediția dimineții

Vechi:

Attached: q34tq34t32qrn.jpg (996x1130, 583K)

Other urls found in this thread:

youtube.com/watch?v=AgokDE59lhQ
archive.4plebs.org/pol/thread/185591459/
warosu.org/g/thread/67589453
twitter.com/SFWRedditGifs

Neața /ro/.

/ro/ este aici sa stea
(Chiar dacă suntem maxim 6 autiști)

Attached: 5fcc9185bc0c8bc2319f0cbe2ef1f078dc457773.jpg (600x300, 48K)

autist nr 4 prezent la datorie

Nu lăsați firul să moară

Attached: japanese_man.jpg (768x1024, 123K)

>maxim 6 autiști
Am avut si un fir cu 40+ IP-uri

>40 IP uri
user eu..
Ro are IP dinamic ni se schimba IP urile intruna de astea atatea IP uri

Excelentă zi pentru învățat. Păcat că nu am chef și în două zile am examen practic la diabeetus

40 dintre ip-urile alea erau eu pe proxy

>emblema Moldovei
>literalmente un bou

Attached: 1516732822463.png (640x640, 650K)

Ii reprezinta bine pe moldoveni. Tarani grasi, altii mai cu ceva masa musculara pe ei, fara creier si inceti la minte.

Este un TAVR totusi.

Moldoveanul arata ca un TAVR SLAV. Manlet, dar bine facut si cu un apetit vorace.
Tema firului: www.youtube.com/watch?v=Ygvyge6jaJo

>emblema Munteniei
>literalmente o cioara

Attached: t7u5d7.png (466x564, 78K)

>Blonde beast
>BLONDE

Attached: JUST.jpg (483x485, 42K)

j-janny?

chec, l-ai avariat(rekt, wrecked)

Jana nu e _____ , ea doar se _____ .

Attached: Mihai-Margineanu.jpg (526x650, 28K)

Jana nu e (bazat) ea doar se (plange la Hiro)

și /balk/ ce-are?

mai multi musulmani decat in olanda

*3

Cancer.

Fundal secuiesc.

Attached: BC514161-F00D-40F3-A8B2-063232676EA2.png (1200x741, 11K)

fiecare general e cancer, și ăsta la fel

de paste ne stransesem foarte multi, de ce sa-i deranjam pe balcCcanieni din postat screenshot-uri de pe google street?

De unde știi că nu-i trans? Atunci’a-i femeie de serviciu.

view

/ro/
Suflet
/balk/
Fara suflet

încă nu i-a trecut macedoneanului ăla? cred că ultima dată am trecut pacolo acum vreo juma de an și tot asta făcea
dar da, nu văd vreo problemă să invadăm /balk/ din când în când
plus că acum nu mai e Paștele ;__;

Ori spui cu ce plm proxy ai trecut de filtru ori ești poponar.

Mă cac io pe toți.

de unde ai invatat romana Ahmed ?

De la pula negro

youtube.com/watch?v=AgokDE59lhQ

Attached: 1556824974820.jpg (680x398, 93K)

>voteaza cu incredere liviu dragnea psd

Attached: d.gif (800x520, 350K)

Hai la mine hai la mine, ca să fie totul bine!

>nu vad vreo problema sa invadam firul balcanoid din cand in cand

Attached: extrasoy.png (703x800, 37K)

Care e mai bună?Șaorma lui bucale radu sau kebabul

Attached: image0-41.jpg (323x750, 40K)

Bea cineva din România soialent? De ce am avut o generație întreagă ce mânca salam cu soia, dar nu ne-a afectate așa mult încât să avem o generație dupaia de băieți ai soiei. Suntem mai rezistenți la soia decât alte popoare?

>Eu sunt imun la soia

Attached: soia.png (800x750, 106K)

Despre ce vorbești avem țara plină de soi-boi

Unde? În B*curekt?

Nu-s el, dar cand am fost in Bucuresti ultima data, era plin de baietei soia. Si la fel e si in Timisoara, doar ca la Bucuresti sunt mai multi.

Attached: ˃2013 - ˃being a baka gaijin - I-I seriously hope you don't think I l-like you or anything.jp (640x480, 34K)

peste tot, lol
pana si la mine in Craiova unde-i Tigan Central™ e plin de baietei de soia

gresit
romania e plina de pitici parosi cu nivel ridicat de testosteron

ce proxy ce filtru? aici trăiesc

سلام

Nu stiu ce pula mea s-a intamplat cu tineretul din ziua de azi. Si cand zic tineret, ma refer la cei sub 20 de ani. E plin de baietei soia care isi epileaza picioarele, isi lasa barba, se imbraca aproape ca niste femei, isi lasa parul lung sau au clasica freza de tuns scurt pe lateral si e lasat ca un cacat sus, asculta muzica comerciala sau 5gang si alte cacaturi pe care le scot "influecerii" romani, se baga in subiecte gen politica. Eu la 18 ani eram cacat pe mine ca poate nu intru la facultate si poate mai stau un an acasa dupa bac ca ma omora maica-mea. Stiu ca acum ma plang si sun ca un bunic, dar adolescentii s-au dus pe pula rau de tot. Eu abia am 23 de ani, poate conteaza si partintii ce fel de educatie le dau copiilor, tatal meu (Dumnezeu sa-l ierte) m-a disciplinat, mi-a aratat cum sa ma barbieresc, sa imi leg sireturile, sa ma comport ca un om normal si sa nu fiu un cacatel cu gura mare care arata de fapt ca nu are nimic in cap.

In liceu cand eram boboc nu imi permiteam sa comentez vreunuia mai mare ca imi luam bataie, acum toti pustanii comenteaza, injura ca la usa cortului, se dau mari ca "au o gramada de bani" dar defapt sunt rupti in cur. Si nu o zic ca sunt vreun sarac, si ai mei au o gramada de bani si imi dau, dar nu ma laud cu ceasuri, masini calumea (Conduc un Peugeot batran), haine de firma, si asa mai departe. Unde s-a rasturnat atat de drastic situatia?

Attached: disgust.png (318x462, 242K)

>isi lasa barba
As vrea io, 19 ani si majoritatea colegilor au barba
Macar am maxilarul (Mandibula) bine definit

nu suntem balcani

Fix pula. Olandezii-s nenorociți, te angajează numai pe meserii josnice cu program flexibil. Nu ai de unde să scrii în timpul liber.

Povești. Majoritatea lor sunt neurotici și asexuali. Nu fac nimic, nu învață, nu lucrează, se uită la ecran. Aia-i adevărat că au gură mare și ironizează și se prefac X cu cacelmea ca să facă mișto de tine, da’ afară de net sunt niște șoricei speriați. Sincer majoritatea lor nu are permis de conducere și nu-s bun la lucrat la fastfood de afonie.

Chiar că suntem.

Salut preteni, cum deschidem poarta intergalactică ascunsa sub carpati?

Attached: 1557005619381.jpg (484x364, 59K)

Ii spui lui ma-ta sa desfaca cracii si se deschide imediat si poarta intergalactica

>te angajează numai pe meserii josnice cu program flexibil
Se poate spune despre orice națiune, depinde de tine ce job accepți

nah

OK bozgore ce ai?
Niste zoomeri ti-au luat nevestele?

tu de ce crezi ca sacrificau dacii virgini?

Am și eu 23 de ani, dacă te căcai pe tine la bac ești cam brainlet, a fost ușor și devine tot mai ușor, iarăși e bine să se pună "tineretul" (de parcă nu suntem și noi juniori) cu politica, să nu mai câștige același partid cu aceiași votanți pensionari.

Continuare:
Care e problema cu bărbile? Nu poți crește și îți este ciudă?
De unde vii de nu puteai să comentezi vreunuia "mai mare"? O grămadă de oameni născuți înaintea noastră sunt proști, dacă greșesc e normal să te opui lor, e o atitudine cu care nu am crescut, nu mă las în fața unui moșneag că vezi are ceva autoritate dată de vârstă, cei obișnuiți cu fostul sistem nu au habar cum ar trebui să funcționeze capitalismul și democrația asta în care se presupune că trăim.
Da, lauda excesivă și trendul ăsta de trap sunt prostii, aici îți dau dreptate, e la fel cu manele, muzică de negri care se laudă cu ce nu au, o influență negativă care aduce în prim plan idei antisociale și instigă la o violență și lipsă de educație ce nu sunt compatibile cu genul de societate civilizată unde trăim (vezi ce se întâmplă când toată viața exemplele tale, modele tale sunt șmecherași care se laudă cu bătăi, bani obținuți din hoție și câte țărănci sau țigănci au futut). Aici problema e și în afara muzicii, la știri, la televizor și pe internet, sunt promovați doar interlopii, așa că toți vor să fie interlopi, ei nu știu de celelalte căi de a-ți fi bine. Ar trebui sa lăudăm copii care merg la olimpiade nu clanurile de țigani sau mafiile de interlopi care conduc o parte din țară, chiar ar trebui să fie denigrați în mass-media, dar ei o controlează, prin bani și nepotisme.

Mă căcam pe mine la admiterea de la facultate.

>oltean reading comprehension

Nu-s oltean mă boomerică. Aia da, dacă ai dat la vreo politehnică sau la medicină, ai dreptate, e greu. Și la arhitectură e greu, e și multă inginerie, ar zice unii că e numai un desen și gata, degeaba știi desena un turn/o casă, dacă vor cădea toți pereții după ce e construită.

Pot să îmi cresc. Ma enervează cei care nu și le întrețin și mai rămân firmituri de mâncare prin barbă. Timișorean născut și crescut, de aici sunt. Știu că mai există printre noi oameni cu ideologie sau doctrina comunistă, dar nu îi bag în seamă pentru că știu că nu am cu cine și în niciun caz nu îi voi putea schimba punctul de vedere după atâția ani trăind cu aceeași idee.

"Băieții de cartier" încă mai există și se laudă cu o vechitura de mașină dar el defapt trăiește de pe o zi pe alta. Nu știu de unde atâta ipocrizie, sincer. Au vrut să ajungă mari dar fără să aibă vreo urmă de intelect sau cultură.

Am dat la medi, s-a meritat din plin vara aia pierdută

>fmc citesc cate probleme isi faceau bosorogii in adolescenta
LA GROAPA CU VOI, HODOROGILOR

Attached: 1532435050480.png (992x940, 154K)

cine e vel mai bun rapper român și de ce e macanache?

Attached: macanache-825x510.jpg (825x510, 57K)

Au ajuns deja mari, sunt pe pula lor, cu buletin, nepregătiți de viață, căci au alergat după idealul țigănesc, lene și hoție. Și aici avem o vorbă, cu bmw/audi/mașină scumpă da' stă în chirie la garsonieră, ăia sunt eșecuri deja, au pierdut jocul vieții, nu o să li se îmbunătățească condițiile, căci deja au tot ce ei cred că le trebuie, sunt limitați de ce văd în jurul lor, numai borfași de succes și pițipoance care îi lasă când vine prin sat turistul sexual occidental, cu o grămadă de bani și promisiunea unui trai de sugar baby în Italia.

You are subhumans. Worse than dogs

>Timișorean născut și crescut
Salut! Taur oltean aici. Am și eu două întrebări legate de cultura timișoreană. De ce vorbesc TOȚI timișorenii cu "ceau" și "lucră" în loc de "lucrează". Și cum a ajuns Timișoara să fie un oraș atât de urât? Mulțumesc!

Dragonu' Omu vechi, du-te dracului cu M*chanache, și-a vândut tot stilul la Untold, e comercial acuma.

Absolut bazat. Aș vrea să ies la o bere cu tine.
"Ceau" e mai armonios decât salut sau bună, pentru noi. Nu am auzit pe nimeni până acum să zică "lucră" decât pacienții pe care i-am văzut și majoritatea erau din Caraș-Severin și pacienții mamei mele. Atât. Timișoara a devenit murdară de când cu Robu la conducere, el încearcă să bage în oraș chestii pe care le-a văzut afară (palmieri în pula mea) și în loc să bage bani ca să o întrețină, el dă cu banii pe chestii de genul.

Cu ce ocazie pe la noi?

go back to balcCc, kr*snoblyat
>inb4 isla islaaaaam ilailallah
a good day to you too

Mersi prietene dacă dai prin Bihor facem o treabă cu berea aia.

>user e barbatel
>smecher de oras
>din Sud
>are familie bogata
>nu a trebuit sa faca niciodata kilometri pe jos ca sa ajunga la scoala
>nu s-a luat niciodata la bataie cu tiganii din satra
>nu a fost niciodata cu oile pe camp
trist

Attached: w23570.jpg (492x768, 88K)

asta t b h
de fiecare dată când cineva zice chestii gen mamă ce câcat e generația nouă când eram io nu se făcea așa e fix cum făceau moșii când eram eu adolescent
"copchiii de azi cu blugii lor tăiați, muzica lor haus, calculatoarele lor pă care stă toată ziua cu caunter straic și dota of of of pă vremea mea se bătea mingea la poartă nu jocuri"

Attached: 1554224455311.jpg (800x450, 52K)

Ceausescu era singurul cu puterea de a o deschide si noi l-am omorat
De asta ne-a abandonat Imperiul Interdimensional Dacic

Attached: 32qtq23t4.jpg (750x1716, 580K)

Ba să știi că nu am fost plimbat cu mașina la școală. Mergeam cu un autobuz , apoi luam un tramvai pe care îl schimbam ca să mai merg 4 stații. Stăteam în suburbie. Și nu, nu sunt din sud, mersi. La bătaie nu mă iau pentru că mi se pare o prostie și nici nu sunt grozav la acest capitol . Noi avem un banc "Olteanul se pune pe bancă, banca se rupe. De ce? Pentru că cel mai deștept cedează primul"

Exact, s-au schimbat vremurile, până și în Moromeții scrie la final, timpul nu ține cu oamenii. Dar ei au citit, nu ca noi cu internetul stăm ca autiștii, nu știm cultură, uite ce zice frumos acolo Marin Preda, te adaptezi sau ești lăsat în urmă, nu stă nimeni după tine.

majoritatea balcanienilor sunt schizofrenici, cine ar fi crezut :))))))))))))))

>femeia
>face mofturi
>tipa la tine
>vrea sa-i cumperi haine si posete
>vrea sa ai pula mare
>te inseala la prima ocazie
>face sex numai cand ii vine ei chefu

>oaia
>mereu fericita
>mai behaie cateodata
>vrea numai iarba din curte
>nu te judeca
>nu te inseala
>poti sa o violezi oricand fara consecinte

Attached: 46346om.jpg (600x400, 63K)

>violezi
soiboi suprem
barbatii adevarati o fac sa vrea

>dacia arkana
hmm ce?

Attached: orig.jpg (1500x833, 1.01M)

Am venit să văd o facultate. Am stat la niște rude. Chiar aveam asteptări mari de la oraș, dar am văzut doar blocuri și lanțuri de magazine străine, exact că în Craiova, doar că în Timișoara pare că e mult mai rău. Ambele orașe au cam aceeași populație, dat totuși Timișoara are 7 magazine LIDL, 12 Carrefour, 4 Kaufland, și mallul ăla imens, iar Craiova n-are (incă) nici jumătate din ele. N-am apucat să văd foarte mult din oraș, ce-i drept. Mi-a plăcut mult centrul vechi, însă nu și Starbucksul sau Mc-ul de la parterele clădirilor. E păcat pentru că în Timișoara sunt multe monumente și are o istorie interesantă, la Craiova nu prea era nimic de pierdut oricum.

Attached: eu.png (1177x662, 51K)

Vine cu camuflaj anti-țigan:)))

ce liceu termini zumzum?

>Dacia
>inb4 accident
>intra unu in tine din lateral
>traumatisme pe tot corpu
>un arc din scaun sare si iti intra in cap si te lasa cu sechele
Masinile Dacia sunt un dezastru, iar greentextu e dintr-o poveste adevarata apropo.

Attached: IMG-be209e7ac370a4e0381a70a0ba5b1100-V.jpg (720x1280, 99K)

mate-info

Attached: tfw ai ascultat toata vacanta 5gang in loc sa repeti derivatele.png (434x327, 55K)

care e faza cu gunoierii de pe Jow Forums? nu era un site american sau?

Attached: Capture.png (845x693, 134K)

nu l-a vandut Hiro lu ala care detine vk.com?

>nu l-a vandut Hiro lu ala care detine vk.com?
ce dracu, link?

archive.4plebs.org/pol/thread/185591459/

>"set to buy"
oricum e fake cred, vezi
warosu.org/g/thread/67589453

Dar, eu sunt +1

si eu ziceam asa, da de cand cu zvonurile astea cu gunoieri rusi si de faptu cand s-a despartit 4chanu ca sa faca bani din reclame.. yikes

Attached: sp00kd.gif (498x359, 1.29M)

Nu avem un centru nou si centru vechi. Ii spui doar centru si gata. Daca vrei sa bei o cafea sau o bere, du-te-n piata unirii, acolo ai o gramada si e linistit deobicei. Evident ca o sa puna magazinele si "restaurantele" in locuri specifice pentru a atrage clienti, asta e.

Nu știu în ce situație de familie abuzivă ai crescut tu și cum de s-a lipit mentalitatea de rob așa de tare de tine. La 18 ani ești literalmente bărbat în toată firea, nu trebuie să te supui unui boomer care îndrugă căcaturi la tine pentru că nu înțelege schimbările ce se produc în societate. Dacă la 23 de ani deja ești lăsat în urmă și demonizezi orice trend nou doar pentru că e nou înseamnă că deja îi respectai pe părinții tăi când îți interziceau jocurile video ca un cățeluș.

Și pe mine m-a învățat tata destule chestii, dar tare sunt curios cum ai fost tu "disciplinat". Probabil prin coerciție, abuz pe care o să-l trimiți mai departe când simți că tu vei reprezenta instituția de putere pe care o reprezenta el. Prima victimă va fi nevasta, cu siguranță. Distracție plăcută, vezi să nu sari calul ca să nu ai probleme cu legea. Oaie.

>familie abuziva
Nu au ridicat niciodata ai mei mana la mine sau la maica-mea

>la 18 ani esti literalmente barbat
Imaginea asta, hahahaha

Nu mi-au interzis jocurile video, si erau oricum rare ocaziile cand ma jucam pe calculator. M-a disciplinat in sensul sa nu ajung un om de cacat, si aici nu ma refer la cariera, ci la comportament si caracter. Nu a fost niciodata agresiv cu mine sau cu cineva din familie, cum am mai spus si sus. Am deja prietena de 3 ani, si niciodata nu m-am comportat agresiv cu ea sau vice versa. Presupui cam multe si speculezi aiurea. Doar pentru faptul ca generatia noua e plina de niste copii indoctrinati care o sa ajunga buni de nimic si probabil au deja in viata totul asigurat, pentru asta ma strofoc si blogpostez. Le e rusine sa mearga cu transportul in comun, si cati n-am vazut asa. Mai sunt exceptii, care chiar vor ajunge mari, majoritatea vor fi sclavi de leafa minima sau cum am mai spus, unde pus sus pe spatele lu' tata sau mama.

Attached: kek3.jpg (304x166, 8K)

undeva* sus pus*

Attached: b5bed07d505ba1ca423c06eff3440ed0.jpg (863x1242, 234K)

Attached: 1f14fbfdb1d6d9ac95d545b008e97894.jpg (420x630, 51K)