/ro/ - Firul Nostru

Ediția Sarmizegetusa

Attached: Sarmisegetusa-Regia-infoturism-26.jpg (1024x575, 250K)

Other urls found in this thread:

youtube.com/watch?v=SIlM70SK2z4
youtube.com/watch?v=g3jCAyPai2Yse
online.seterra.com/en/vgp/3087
twitter.com/NSFWRedditImage

E prea devreme, abia se trezesc flăcăii.

Attached: Casa-Poporului-inaltata.jpg (1200x841, 282K)

ITT

Attached: 1557889950018.jpg (1042x1066, 84K)

Eu, Lorin Fortuna combatant ezoteric complex și corect privind din punct de vedere ezoteric prin rangul ezoteric precum și prin distincţiile ezoterice care mi-au fost conferite de către conducători supremi abilitaţi, blestem ezoteric la nivelul maxim posibil la care dau dreptul rangul și distinctiile ezoterice care mi-au conferite menţionate anterior. Blestem fără sfârşit temporar în mod direct împotriva fiinţei colective superioare de tip civilizaţie virtuală numită: civilizaţia virtuală arahnidica tarantulara, androgina, neagră, emoţional agresională civilizațională condusă la nivel de conducător suprem de către fiinţa superioară androgină alcătuită din: ființa individuală superioară de gen masculin numită Satanos și fiinţa individuală superioară de gen feminin numită Geea, pentru răul existenţial comis împotriva grupării de civilizaţie virtuale de tip gorilian individual neagresională civilizațional și autentic băștinașe în cadrul lumilor planetare ale planetei al cărei lume planetare medie sunt integrate existenţial cu precizarea că, răul existenţial pentru care blestem civilizaţia virtuală pe care am numit-o anterior ultim ca civilizaţie agresională civilizațional a fost comis în perioada temporală specifică calendarului planetar cuprins între data de început în care s-a dat în funcțiune oficial prima bază civilizațională planetară în cadrul zonei existenţiale a planetei a cărei lume planetară medie sunt integrate existențial aferentă și mă refer la zona existențial în cauză și la concret la baza existențială civilizațională virtuală planetară în cauza deci aferentă civilizației virtuale pe care o blestem și până în prezent.

Attached: Fituna.jpg (225x225, 10K)

Am luat 8 la diabet și mă laud. Hahaha. *flex*

Ustură când mă piș

sugeti pula

Ma urasc si vreau sa ma sinucid

medfag avem nevoie de ajutor

Romania is cute; cute!!!

I don't agree
It's pretty dire

>tfw no romanian gf

Attached: bruh.jpg (402x408, 55K)

De ce ai vrea o romanca

>tfw no gf

Attached: wojak.jpg (1600x900, 77K)

>PREA DEVREME BAAA!!!
>De ce ne moare firul? :(
>toata lumea e la munca acum prostule ce postezi
>s-a terminat baieti, /ro/ e mort
>*firul face 300 de postari*

Attached: 1516554622845.png (900x1000, 922K)

>t. ala care posteaza negrese

jumate din postari sunt numai ale mele, restul sunt ale lui patriciu

Attached: 1534560246080.gif (358x262, 224K)

Și eu postez, ai maxim o optime din ele zum zum.

Ce faceți în această dup-amiază însorită?

temele

sterge jegul ala de animeu din firul meu sau nu ii mai dau de mancare lui mata in seara asta

La ce subiect?
(Tu)

Nu am cu ce să îi ajut dacă nu sunt de față cu mine să îi consult. Dar unul dintre ei direct la psihiatru, celălalt la MF. să dau sfaturi medicale pe internet mi se pare de prost gust.

chimie

Attached: tfw ai ascultat toata vacanta 5gang in loc sa repeti condensarea aldolica a compusilor carbonilici.p (434x327, 55K)

Attached: 1520516639120.png (500x477, 158K)

Cat de incornorat trebuie sa fi sa te duci la facultate

de acord, dar poza aia imi reprezinta perfect emotia

Toti in afara europei merita holocaust

Data viitoare să indici firul precedent, băiete.

how's it going fellow romanians? syrian immigrant here, ama

Depinde de ce facultate doresti sa termini. Daca iti iei ceva ce merge cu profil uman, nu prea ai ce face cu ea. (Maxim profesor universitar si asta daca ai pile/esti extrem de bun). Inginerie, drept (aici e o mica dezbatere pentru ca tot iti trebuie o gramada de bani pentru barou), medi, stiinta calculatoarelor, astea toate cam aduc un trai bun spre foarte bun. Daca am omis unele, sorry.

>t. Hans Gigilescu
>cel mai alb om din comuna Gheorgeni
>uraste tiganii si evreii
>puternic sustinator al Legiunii

Attached: 1556654307004.jpg (600x716, 91K)

Imi place cum "masculii feroce" de genul, au un interior al locuintei ca si cum are bunica-mea de la sat.

Bina, dragă, o să caut în arhivă să pun link spre firul mort de câteva ore.

ce se intampla aici?

Attached: w346w3464m.jpg (986x698, 212K)

Cimitirul vesel, unguri, sărăcie, copii pleacă la Cluj la facultate.

Am colegi de facultate de acolo. Sunt oameni foarte cumsecade. (Cel putin ei)

fara pete pe perete

scuze :(

>tfw Stela il suna pe Arsinel
>"Unde esti?"
>"La farmacie."
>"Vai, iar te doare inima?"
>"Nu, sunt reduceri."

Attached: 1369538967398.png (415x471, 115K)

Așa să faci!

farmacia inimii cateeeeeena

youtube.com/watch?v=SIlM70SK2z4 in timp ce youtube.com/watch?v=g3jCAyPai2Yse aude pe fundal

Attached: OH GOD NO.png (288x275, 119K)

Salut, băieți.

Frumoase duble. Ceau.

Ce faci gigele ți-ai pus geacă cu tine?

ce cauti boss la autisti?
nu mai merge pe italia?

Bine ai venit!

Attached: 1557681030987.webm (480x600, 369K)

Attached: 1557776232856.jpg (975x1088, 177K)

Vreau sa ma sinucid de la 15 ani si n-am fost la niciun psiholog si inca traiesc bine. In termeni medicali, trag o defecatie in sistemul vostru incornorat.

Attached: a832f5482ef287a250b11a6437fe02e2.jpg (640x853, 135K)

zoofilia nu e permisa pe site-ul asta

Attached: 1557757962335.jpg (696x713, 123K)

Psihologii nu sunt medici. Psihiatrii sunt. Sunt de acord cu tine, avem un sistem medical de toata jena, dar nu inteleg de ce ai fi anti-medici (nu sistem)

Bazat.

tfw nicio regină africană gf

Attached: 1533149194245.png (540x504, 359K)

Voi cu cine votați de europarlamentare? Nu am găsit nici un candidat sau un partid bazat, anti-migranți, etc. USR/HIV PLUS mi se par total niște pupători în cur SJW ai "Europei", adică vor face ce pot să ne aducă maimuțoi. Numai George Simion mi se pare o alegere bună. Poate și ALDE, care militează pentru imaginea demnă a României, dar Tăriceanu mi se pare un corupt suspect.

Niște brutalism.

Attached: x.jpg (2048x1232, 398K)

scuze eu sunt NEET nu merg la v*t

PNL

>iti imaginezi sa cada aia pe tine
zoinks

>SJW
Opinion discarded.

Colcăie de fire, pare-se. E comun la voi să aveți fire peste tot prin orașe? Aici până și în rural e păienjeniș, și în afară de unele orașe mai răsărite, nimeni nu se sinchisește să le împământeze. Arată groaznic.

Uite aici un cartier la fel de modest ca cele românești, cu pavaje la fel de proaste și gropi. Faptul că lipsesc cablurile deja îl face de lumea a întâia în ochii mei.

Attached: lodz poland.png (1919x727, 2.99M)

tactu nu trebuie sa isi imagineze ca sufera in fiecare seara

Cartier de rromi din Brașov. Cu toate că blocurile arată execrabil, trotuarele bine executate cu cabluri împământate dă un aspect vestic.

Attached: brasov.png (1919x689, 2.55M)

Da, fire peste fire. Acum sunt acasă și nu pot fotografia mai multe locuri din cartier.

firele si blocurile ne-au distrus tara

>orice fel de cladire ne-a distrus tara
ftfy

Și? Le împământează? În România am văzut că se desfășoară astfel de lucrări la scară largă în Timișoara, Cluj, chiar și Suceava. Bucureștiul nu pare să miște mare lucru, deși te-ai aștepta.

Sincer, Skopje e o capitală mai frumoasă decât București sau Sofia. Nu știu cum dracu se pot organiza așa bine fiind de 2 ori mai săraci ca noi.

Tu esti boul ala care ma facea "sovin"? Ai tine cu niste cuci SJW? Esti bolnav mintal. Pupa-in in cur si pe "romi" atunci.

Ne-au distrus atât de mult țara, încât eu acum mă aflu în alt stat. Eram odată la masă cu rudele și la un moment dat am realizat că în camera ceea se aflau persoane născute în trei state diferite (Regatul României, URSS, Republica Moldova).
Nu prea. Mie mi-a plăcut Bucureștiul, poate pentru că îți lasă impresia de oraș important.

>rromi

Nu mai folosi acest neologism fortat asupra noastra de consiliul european. Se numesc tigani, la fel cum Macedonienii sunt FYROM.

>B*CUResti
>important

Attached: kek.jpg (280x280, 9K)

Fyrromi, he-he.
Bănățene, tu ești?

Nu. Eu fac misto/ma flexez/ma cac pe olteni.

Attached: ˃1963 - ˃being colored - I seriously hope you boys aren't buying Admirals.jpg (238x360, 15K)

Firul ăsta m-a făcut să vreau să cunosc olteni.

niste oameni avari si perversi,obsedati de arginti,nu vrei sa ii cunosti,nu e diferenta mare intre olteni si tigani

salut
minciuni, te rog sa incetezi

>Muntenia
>90% teren plat

O călătorie m-ar ajuta enorm. Voi pune bani deoparte și mă voi avânta spre noi experiențe!
Salut, oltene. Ce faci?

>Banat
>încă pot să posteze

Nu țin minte să mai fi argumentat cu vreun finlandez pe placa asta. Dacă era pe Jow Forums (pe care tu sigur îl frecventezi), fii sigur că eu nu eram acela.

Da, aș ține, pentru că eu am o altă înclinație politică. Nu e cazul să intru în polemici care ne-ar polariza de pomană, la fel cum mi se pare ipocrit din partea ta să aderi la vreun ideal naționalist atât timp cât ți-ai părăsit țara, într-un mod, sincer, justificat - dar pe care ideologia ta intolerantă nu ți l-ar justifica, Pekka.

imi apar reputatia.
nici eu nu am fost in moldova/basarabia. ce locuri crezi ca merita vizitate?

muntenii erau initial in nord la munti si dealuri
dupa au cucerit si campia

Crame, vinării, pensiuni tradiționale, apoi vii în Chișinău și stai la băut cu localnicii.

Iar treaba cu rromii e un cerc vicios. Poți să îl vezi prin lentila apologetică a stângismului social și să spui că statutul lor precar e rezultatul a generații de oprimare (aprobată și oficial până nu de demult), sau prin lentila comună în România și celelalte țări cu o minoritate țigănească însemnată (nu vor să se integreze etc). Pe de o parte sunt de acord cu ura care li se aduce rromilor pentru modul de viață din care nu aleg să se desprindă, iar pe de altă parte le înțeleg modul de viață mizerabil ca o respingere și evitare a discriminării în care sunt aruncați de când sunt mici. Sincer, realizez că ar fi mai sigur să umbli noaptea pe stradă dacă nu ar fi rromi în orașe sau că majoritatea cartierelor periculoase au un număr de rromi ridicat, dar asta e, dacă îi avem și sunt o forță demografică destul de puternică având în vedere că toarnă copii ca ăia din lumea a treia, nu putem să îi marginalizăm și să întoarcem urechile la ofurile lor.

t. Maria Theresa

Attached: x.jpg (1243x706, 141K)

Attached: lKPaHzp.jpg (575x356, 20K)

> le înțeleg modul de viață mizerabil ca o respingere și evitare a discriminării în care sunt aruncați de când sunt mici
nu am auzit niciodata de tigani care sa fie discriminati doar pentru simplul fapt ca erau tigani si nu pentru comportamentul lor.

Problema lor e cultura, trebuie eliminată xenofobia și ura față de muncă cinstită, ei au o mentalitate imposibilă de potrivit societății civilizate, de aceea este în beneficiul tuturor să îi educăm forțat. Da, să punem puradei în lagăre unde vor învăța forțat să își depășească condiția de cerșetori. Singura opțiune asta e din punctul meu de vedere.

Attached: 1540941470651.jpg (1880x1880, 1.19M)

>23 de radu
chiar daca 13-15 sunt proxy uri nu imi pasa

Attached: fren.gif (1200x832, 925K)

Fumezi?
Un mic succes care mă bucură!

online.seterra.com/en/vgp/3087

cum pula mea

Attached: y8b987ed.png (325x779, 151K)

>tfw not girlfriend at all

Mai mult timp liber, mai mulți bani și mai puțin stres!

Y did you came in this hellhole dude?