/ro/ - Firul Nostru

Ediția Galaților.

Precedent:

Attached: x.jpg (1563x988, 1.07M)

Patricia ce părere ai despre Serghei Lașcu? drept credincios în unire sau alarmă falsă?

Nu prea îl cunosc. Știu că face parte din PNL, care este un partid unionist. E mai degrabă prima variantă.

Auzisem că mai demult a făcut parte din ceva mișcare pan-slavistă sau moldovenistă și de asta întrebam

Neața. Ce face firul?

editia zumerilor cand?

abea astept sa vina toamna sa scap de zumari si de blogposturile lor

Zumăr FTW

itt bombardieri

Oțelul, Oțelul, Oțelul!

Cam încet, cam încet.

E dimineata, user

>10:43
>dimineata

Pana la 12 e dimineata

???

Pentru mine daca e trecut de 10 nu mai e dimineata.

Cum ti-a placut Galatiul?

Stiu de ce lipsesc zumarii. Sunt la biserica fmm.

Attached: 1561091357927.jpg (2346x3128, 1.2M)

Hey romanian anons. Do you wish to emigrate from Romania? Do you like your country? Asking out of pure interest

I like the rural areas, they're quiet and the ones that are developing nicely have a mixed pop of young and older families. I do like my country and I don't want to emigrate.

Încă nu am plecat. Fost pe faleză, intrat la slujbă iar acum vreau o bere la 4 lei cu burtoși în bodegă.

subrat curva

This is wonderful. I wish you and your country all the best. Could you tell me about SJW and feminazi prevalence in your country please? What about surveillance state? Does Romania moves in the direction of 1984 society?

Honestly I am thinking about trying to live in Romania for a while (kinda tired of Russia). I heard that it is not so hard to find an IT job for a foreigner there. And rural areas are indeed nice.

Attached: transyl.jpg (730x548, 219K)

Ce e cu firul nostru în ultimul timp? S-au pus ghiozdăneii pe treabă?

>This is wonderful. I wish you and your country all the best.
ok KGB
>Could you tell me about SJW and feminazi prevalence in your country please?
Foreign embassies, ONGs and the EU are making sure we're reaching their madness.
> I heard that it is not so hard to find an IT job for a foreigner there
It's actually very hard if you're outside the EU and Russia is on our shitlist.
> What about surveillance state?
Everything is spied upon.
>oes Romania moves in the direction of 1984 society?
Brave New World meets Romanian Securitate meets 1984 tier corporations (backdoor intel chips, huawei, windows 10 spyware, etc)

Thank you! Keep strong.

Thanks, user. I don't know that much about SJWs and feminazis in Romania, Cluj is full of them. I live in Timisoara, we don't have that many of those so I guess it's okay. You could easily find a job in IT here, doesn't matter where are you from as long as you're willing to work.

Attached: guided-tours-romania-rural-46-e1550066893124.jpg (1365x1024, 318K)

Gălățene, ieși la bere?

Habar n-am. Este extrem de incet firul, parca mi-e dor de zumari, aia mai postau cate ceva.

>doesn't matter where are you from
Stop lying to that man

Plm, incercam si eu. Ce-i drept rusi nu am prea vazut.

Stai sa ii vezi la noapte cand cauta ce pica la subiectul 3

Dar noapte firul moare deobicei.

Să înțeleg că nu ieși la bere? Bine, beau și singur.

Poate doarme sau lucrează, Patri. De ce ai vrea să bei la ore de genul?

Beau când poftesc, stimabile.

Xenofilia e o boală mintală.

Acum zece minute un cocalar a intrat cu fumei-sa la păcănelele din local și în 15 minute a scos 150 euro. A jucat și ea, bineînțeles. Un fel de terapie familială.

Kek, 15 și 15 minute, să fiu iertat.

Pica Bacovia maine la real, nu?

Evident, doar ca este un obicei de prost gust in a bea ziua in amiaza mare.

Nu, corola o sa iti pice.

Da nu vreau Corola

Ghinion, zumăraş.

We are all brothers in suffering in a ex-soviet environment, do your best and you are welcome

Aș ieși eu cu tine băiete, dă-mi de veste dacă ai planuri prin Satu Mare

Am fost azi la biserică, apreciez domnișoarele că arată bine dar cam indecent pentru biserică vestimentația care o aleg, aia e, îs testat.

Profule, ce zici, trec bacul?

Fie cum o fi.
Înțeles, domnule.

Nu sunt eu proful. Dar am încredere în tine că îl vei lua.

Sa-ti dea Dumnezeu sanatate.

Real: plumb, moara, scrisoarea, eminescu
Uman: eminescu, iona, corola, morometii

Cu ce ocazie la Galați?

Ce de stres cu bacul, lasa ca va vad eu in prima sesiune.

BA PATRICIULE CHEAMA DEZINSECTIA E FIRU PLIN DE ZUMARI

Attached: 1561735329969.gif (540x300, 319K)

Ba nu poti sa compari sesiunea cu bacu. La bac ai de invatat la 3 materii diferite cu 4 ani de informatii la fiecare. La sesiunea ce ai, huh? 14 saptamani de materie de materie? Nu poti sa il compari.

Deci e mai usor la bac?

raSiSTule , nu vrei sa sugi pula de vietnamez si sa futi in cur un transexual pan-african gerontofilic bi-gen spiritual semit androgin lesbian? de ce nu vrei sa se futa toti cu tigani si musulmani ca sa spalam sangele alb din romani?

I want to go aboard for a while and see how people work in the West and learn more about them.
Eventually, I'd return in Romania and try to apply what I've learnt there, dunno, starting a business or whatever.
I really love my country, but there's so much that it should be changed, not only it's hard to know from where to start, but it's really difficult to do anything worth (getting rid of gypsies, removing our politicians, educated all the monkeys to work and respect other citizens, attract foreign investors, develop the tourism, built highways, hospitals, schools etc).
The nature is what I love the most about my country. It feels like home, like I've been there for thousands of years. The mountains must have something out of this world.
Thank you!
The political class is too incapable of doing anything, so a 1984 like society is unlikeable. They do find hackers quite easily, so if you 0lan to do anything, the SRI will come after you.
As for SJW and feminists, some of the younger females will insist on how they're strong independent women, but they're not that bad. If they become too noisy, it's fine putting them to their place.

Eram la bunici, la vreo 45 kilometri de oraș. Gălățeanul a spus că-mi va arăta orașul, dar e ocupat, din câte am înțeles.

14 saptamani de invatat 10-12 materii, plus proiecte, plus teste la seminar, plus activitati extracuriculare, plus prezenta obligatorie, plus sa mentii media ca sa ai buget si bursa

E plin de ei și tot ei îl umple cu mesaje, deci nu am de gând să merg împotriva firului.

MOARTE LA BOOMERI

O sa-ti fie dor sa dai bacul.

Asa e, nu pot sa le compar, dar stresul e mult mai mare in sesiune si presupun ca astia care dau acum bacul, vor sa dea si la o facultate. Sesiunea e de 1000 de ori mai grea pentru ca nu te astepti sa trebuiasca sa inveti un volum asa de mare intr-un timp atat de scurt.

In facultate inveti sa inveti si descoperi ca nu mai esti tanar de bagai cateva manuale intr-o noapte

Pot sa ma angajez la mac daca nu am medie de trecere la bac?

tiganii nu pot fii omoriti, unica solutie este integrare forzata in societate.
cum ati rezolva problema cu tiganii?
eu as propune sa se distruga cultura rrom

Vai de plm, amintiri din primii ani de facultate cand aveam de mancat anatomia, de mizeria aia imi era cel mai frica ca profa noastra ne intreba chestii retardate (e.g "Ramurile arterei radiale") de parca 50% ne-am face chirurgi orto/plasticieni in pula mea. (Asta era pentru nota 5)

sa ne futa femeile sa nu mai fie romani numai tigani

pai tiganii sunt romani

Cred ca da. Cat speri sa iei?

Un 7 sa nu ma bata ai mei.

E bine. Unde vrei la faculta?

>un 7
Per total sau la vreun examen anume?

îi aducem pe toți în Italia

La medicina in sibiu.
Per total.

Din ce se da acolo? Te-ai pregatit?

romanii sunt slavi

Ciao amici rumeni

Na păi concentrează-te pe medi. Dai chem organică și bio, nu?

bella fra

Duble si iau nota mare la bac

Simple și iei bacul.

Duble si iau nota foarte mare la bac

Triple și iei 10

duble is il iei,dar cu 6,1

Simple și pică corola. Duble și picați voi.

Duble si ma sinucid

Chec

rulez

Bazat, lulz

Attached: (laughs).png (190x320, 30K)

Nu mai stati pe patru chan poponarilor si repetativa materia pentru romana.

Aproape o luna tot asta am facut. Daca nici acum nu stiu, bag pula.

user!!! La masa!! Stai asa...TU NU TE JOCI DOOM? Nu mananci azi.

Attached: 71_⁄vr⁄doom-booru - chainsaw doomguy imp thanksgiving turkey.jpg (825x589, 221K)

Nu uita sa te hidratezi, user

Attached: .png (1500x1200, 338K)

>fii eu
>mă trezessc și văd că nu e curent
>le aud pe babe zicând că nu merge de câteva ore
>nusepoateașaceva.bmp
>sun la Electrica și îmi zice o scorpie că "știam deja" și "sunt pe drum băieții"
>am stat toată ziua fără curent ca un prost
>când a revenit nu am avut acces la internet până nu am umblat la siguranțele din scara blocului

Attached: 1561567463855.png (306x611, 216K)

Nu-l lasati sa moara, anonimilor. Mai luati si voi o pauza de la invatat fmm

Bat si fut ca masina de cusut

Stai linistit, user. Deja cauta. Sunt absolut disperati dupa s3 la romana. Cel putin clasa mea asa face

Attached: IMG-20190630-WA0013.jpg (750x1334, 69K)

>"este destul de sigura informatia"
Cine pana mea inghite cacatul asta?

Zi-mi doar la romana daca trec cu 5+. La celelalte ma descurc

Duble si ramai incel pe viata