/ro/ - Firul Nostru

Ediția: Pentru frații noștri din Serbia
youtube.com/watch?v=N2287ZciXFo


Precedent:

Attached: 2016000213.jpg (500x500, 47K)

Other urls found in this thread:

adevarul.ro/locale/baia-mare/zidul-tiganesc-baia-mare-subiect-dezbatut-plan-mondial-1_52983d5fc7b855ff5651732c/index.html
adevarul.ro/locale/satu-mare/zid-anti-tigani-centrul-orasului-1_50ad80177c42d5a663964f29/index.html
youtube.com/watch?v=n_F21aW5Zx4
youtube.com/watch?v=tEMIXMAljBE
youtube.com/watch?v=aM46Wev1Ps8
youtube.com/watch?v=6srr21D5QA4
youtube.com/watch?v=-__VtHhC6Tk
youtube.com/watch?v=quPliK3eAy4
youtube.com/watch?v=5BhUPFwAFQo
youtube.com/watch?v=3CpAlN5qAhs
youtube.com/watch?v=2iUGfURqyhs
youtube.com/watch?v=r_7Z2KnbAIE
en.wikipedia.org/wiki/Neacșu's_letter
twitter.com/SFWRedditVideos

Hitler vagyok

hnngghn just like my dream harem, full of romanian boys ....

Are you sure? you guys are very small

Attached: Radu Mazare.jpg (680x383, 74K)

Pregătiți-vă zumări studenți

Attached: cluj.png (1064x2428, 572K)

dap. exact cum imi imaginez eu tot ardealul nu doar Clujul

Țin să precizez că Banat, Crișana și Maramureș nu-i Transilvania

>implying I don't have giant fetish
:-DD

go for hungarians homosex is more common to them

I'm a girl UwU

corect, si Maramuresul, Crisana si Banatul sunt la fel de white male soia cucked. multumesc pentru corectie

postează picioare, frumoaso ;-*

poze

Nah
adevarul.ro/locale/baia-mare/zidul-tiganesc-baia-mare-subiect-dezbatut-plan-mondial-1_52983d5fc7b855ff5651732c/index.html

Voi aveți ziduri sudiștilor?

Da, bine.

adevarul.ro/locale/satu-mare/zid-anti-tigani-centrul-orasului-1_50ad80177c42d5a663964f29/index.html

Maramureșul e bazat

oi vei, ce goiim rai. stati numai sa vina USR la putere. o sa vedeti voi.

Recunosc, e nașpa ca mulți au votat cu USR. PLUS e ok da în combinație cu USR e ca și cum ai avea o ciorba de burtă facută ca la mama acasă și peste ai arunca o lingurița de căcat.
youtube.com/watch?v=n_F21aW5Zx4
Cringe. Mă bucur că nu-s din Transilvania istorică. Acuma e Chirița în Provinție de când cu globalizarea

Is Ardeal and Transilvania used interchangeably?

credeam ca PLUS e tot un fel de USR. care e diferenta dintre cele doua? care e diferenta dintre Dan Barna si Dacian Ciolos ca si scopuri

yes they are

Ce ascultaţi flăcăi?
youtube.com/watch?v=tEMIXMAljBE

Attached: faust.jpg (1024x768, 164K)

PLUS e strict axat pe economie, proiecte și infrastructură, deci practic liberali clasici. USR sunt aproximativ la fel + au susținut păna la transpirație boicotarea referendumului pentru familia tradițională și alte acțiuni civice lansate în virtutea europenismului și a toleranței. E suspect faptul că persoane pe care le urăsc au intrat în acel partid, deci ăsta e un alt semn.

youtube.com/watch?v=aM46Wev1Ps8

Frumos, frumos!

youtube.com/watch?v=6srr21D5QA4
Ceva românesc și vechi, instrumentalul e ok, vocalul e cringe

Sunt ok cu vocalul, se putea mult mai rău...

pentru moment, da. pe termen lung o sa ajunga si la acele subiecte ca si USR. totusi, ar fi ok sa avem macar un mandat cu alianta asta, o sa ne prinda bine

Sună așa pițigăiat, Jow Forums ar zice că ar avea testosterone scăzut

trist dar realist

Băi pruncilor, dghie vă dau o săcure vă zboară dghințî-n curtea bghisericii.

Attached: boomer.jpg (750x1000, 80K)

Jow Forums zice multe, deşi o voce joasă poate indica un nivel înalt de testosteron (nu este mereu cazul, respectivul individ poate fi un fumător înrăit), asta nu înseamnă că cineva care cântă într-un registru acut e plin de estrogen. Poate cântă aşa din motive pur stilistice: când compui o piesă, este necesar ca instrumentele să acopere o gamă cât mai variată de frecvenţe pentru a se putea defini clar fiecare voce. De exemlu, ai chitara bas şi tobele într-un registru grav, chitara şi clapele undeva la mijloc, rămânând vocea să acopere frecvenţele înalte.
Chuck Schuldiner, solistul de la Death, poate să cânte ori într-un registru grav, de death metal, ori să cânte foarte piţigăiat.
>grav
youtube.com/watch?v=-__VtHhC6Tk
>acut
youtube.com/watch?v=quPliK3eAy4
Nu cred că avea testosteron scăzut, de mă întrebi pe mine.

Attached: chuck.jpg (550x484, 42K)

Butuli, ia povistești cum ai făcut armata.

Attached: hateful magyar.png (1276x250, 40K)

Ambele-s partide de paravană.

>putri
Tolmács!

Avea steag de Ungaria.

toate partidele sunt de paravana. numai partidul comunist roman ne poate salva acum... ugh..

Based pic

Miss me?

Attached: F58B30B4-E892-4625-99A4-9B779DF8EE9E.jpg (300x300, 8K)

Nu, Nicule, stați acolo.

E mort. Nu are rost să încercați să-l aduceți înapoi la viață. După vacanță, probabil o să-și revină firul când zumării și bobocii de facultate vor fi înnebuniți de sesiune.

Ieri am ajuns la mai mult de 250.

Ești zumăr.

Fals.

even - the one on the left
odd - the one on the right
dubs - you can pick either of them or take them both
UwU
Romanian cocks...so...nice...

Attached: mareshia shoujo.jpg (693x713, 128K)

Ești ratat.

O zi bună.

Nice VPN

>VPN
I am Serbian in MN retard, like 90% of people here.

I am a Serbian in Montenegro too.

Ubij se.

Vidimo se uskoro.

Wow în painkiller sună ca o femeie, interesant.
Explicația pare legitimă, despre instrumentalul de black metal și voce ce ne poți elabora?

App. Vocile care îmi plac mult sunt bariton
youtube.com/watch?v=5BhUPFwAFQo

will ever MN unite with Serbia?

Why would it? It was always independent in history. Doesn't mean Montenegrins are not Serbs.

>tfw no comfy pravoslavnik theocracy under the House of Petrovic-Njegosh

Attached: Nicholas_II_Petrović_Njegoš_and_Dejan_Stojanovic_(cropped).jpg (800x1052, 88K)

I'm not a VPN.
I want to draw a Romanian boy OC, can you describe to me how he might looked like (picture reference are perfect)? What he likes and is he an autist or macho male or girl(male)? Imagine the finn autislion like pic related.

Attached: Mikko Finsona Lion.png (800x1000, 203K)

Cân' am fo-n armată, ploaea era dușu de dimineață și făceam plaja pe vreme d-aia la vânatori dă munte. Azi pchicură căt un pchic și tătă lume se ascunde zici că toarnă fotoghin, nu apă

Attached: boomer army.jpg (750x1000, 95K)

pics with you to prove this sau marș în pula mea

În black metal e anarhie, nu se ţine cont prea mult de asta. Important e să ai combinaţia echilibrată dintre atmosferă şi "brutalitate", Fenriz a dezvoltat mai în detaliu.
Se pot folisi clape spre a ocupa registrul acut, Varg a făcut asta din abundenţă, pe lângă voce, mai ales dacă partea de chitară ocupă locul basului, deseori imposibil de auzit din cauza felului în care se suprapun note apropiate.
În general, instrumentalul trebuie să facă acel "wall of sound", în timp ce vocea vine peste, cumva în contrast cu instrumentele, dar păstrând acelaşi ton.
Mikael Akerfeldt are o voce tare rău. Steven Wilson rămâne favoritul meu, nu are o voce wow, dar felul în care se foloseşte de ea este incredibil.
youtube.com/watch?v=3CpAlN5qAhs

Attached: steven_wilson_99.jpg (683x1024, 302K)

Butuli, da comuniști ai ușis? Ai apărat meleagurili noastri di râsuri cotropitoari?

Attached: 1516970341016.jpg (2048x1536, 321K)

Attached: vezi ca te tai, viezure.jpg (1620x1080, 549K)

user, de ce nu vizitezi și alte subreddite in afară de Jow Forums?????

Eu visitez pe /tv/

M-o vănat săcuriștii în optuzăci, d-am fujit în lejiuniea dîn Fransa cinș a'i.

Attached: boom fr.jpg (750x1000, 71K)

Haide Djokovic!!!!

F E D E R E R
E
D
E
R
E
R

this thread is dedicate to support our bros Serbia, we will not endorse any anti-serb propaganda.
#Djokovic #SerbiaStrong #GodIsSerb
youtube.com/watch?v=2iUGfURqyhs

youtube.com/watch?v=r_7Z2KnbAIE
пoдpшкy cpпcкoј бpaћи

“No!”

Attached: BB317A93-6D7F-4EB2-85E4-D9E6A7EEDF14.png (1228x1228, 1.95M)

Bă c8ii copaci, vreu să mărg la somn ș să stîng călculătoru', cum foc să oprăștă? că io știu numa să-l scot dîn priză.

Attached: boom.jpg (750x1000, 53K)

take this pic, he is former romanian mayor, pic was taken in Madagascar or Malaysia, same shit anyway

on a scale of Albania to Saudi Arabia, how seriously does Malaysia take Islam?

F E D E R E R

Prea rapid pentru preferințele mele. Prefer sci și lit ca sunt încete.

> sci
dc?

Nice get
are you that Swedish girl that recited something by Sorescu?
On vocaroo

I’m afraid I have a penis.

Are you implying a girl can't have a penis?

cum e treaba cu ungurii prin cluj? 17% suna imens
trebuie sa am grija sa nu-i jignesc la universitate sau ce?

Attached: 1559248860863.jpg (640x853, 109K)

pentru ca /med/ si cacatpostez cu medicinistii. In plus se mai gaseste unul care sa posteze cate un articol sau caz cat de cat interesant.

Sad(or not, hehe)
I figured you might be her because you hang on here and she seemed interested in Romanian language in a thread (in that thread she recited that poem also)

schieunaturile lu mata de babuin cu hemoroizi si constipat cand ia pula mea de negro

ungurii din cluj sunt mai ok decat romanii din cluj
nu-s atat de soia

Habar n-am. Hai la Timisoara. E un oras mai de cacat decat Cluj dar macar daca te aranjezi putin, te duci intr-un club, sigur futi una de la drept sau ceva thoata de genul.

Yes.

Well I hang here a bit as well trying to learn Romanian. It’s great for my vocabulary. Already I’ve learnt such important words as ”pizda” and ”bozgor”.

Go to Norway, you Northerrn barbarrian.

based
cringe

Kek,
Why Romanian? It isn't that interesting compared to other languages for example. You have another reason

reported to the diskrimineringsombudsmannen

My grandmother came from Banat.

she was a jew

>Banat
Not necessarily Romanian
She could've been German, Hungarian or gypsy or: But I guess she spoke Romanian,
Hope you'll find some interesting things here if so

t. decanul

pardon *decanul uvt

If I might one thing you should know is that, despite all the memes, Romanian was always Latin, no "latinization" happened in the 19 century
en.wikipedia.org/wiki/Neacșu's_letter

The oldest written document in Romanian language has 190 words out of which the Slavic ones are 15. The Slavic words are in the formal opening and ending salutations.
That is 300 yearsbeforethe alleged "radical reformation". As usual the revisionist theories do not hold water.
The "radical reformation" theory is based on a 19th century "dictionary" which is universally given as an example ofincompetenceby the modern linguists. And even the author retracted it after some time and said he was wrong.

Acest fir zumzaie si miroase a soia...