/ex-yu/

stop islamu edicija

Attached: 1471592852385.jpg (960x960, 96K)

Other urls found in this thread:

youtube.com/watch?v=W_bEYJGrMwM
youtube.com/watch?v=pxxcFL_xSj8
twitter.com/NSFWRedditImage

Afrika to je moj bit

što se pije u lokalu?

Attached: CF-k9JAUEAAhvqg.jpg large.jpg (530x492, 33K)

Da nastavimo ovdje, želio bih znati koga to Bošnjaci danas u Bosni tlače prosto svojim islamom?

dosta mi je svega

Attached: 1469319251611.webm (1280x720, 919K)

Stari lisac

Attached: kavicapanaspavanje.gif (265x265, 1.31M)

Stop my dick from penetrating your mom

Бoг вac клeo, пoгaни изpoди,
штo ћe тypcкa вјepa мeђy нaмa?
Кyдa ћeтe c клeтвoм пpaђeдoвcкoм?

de ste padavicari

lel kolko ti godina imas da neironicno verujes bosnjaci nisu izmisljen narod ahahahaha

ne seri da balavci nisu u krevetu..
jel to opet kenjate o muh bosni i muh ratovima

>hristijanstvo

Attached: 38381-004-E6D7B78F.jpg (360x450, 22K)

jebem li ti mater fasisticku

igra li se haxball i dalje?

rasisticko-unitaristicki unitarizam bosanskih muslimana osporava bilo kakav ekonomski i tehnoloski napredak u ovoj drzavi

i to je cinjenica

Sto je muka prijatelju?

ne

Ja sam spreman da ti odgovorim na pitanja. Ali evo, prvo ću tebe pitati koji su narodi izmišljeni, a koji nisu? Kako se to određuje?

Historijom, jezikom, omeđenim prostorom?

Još jedno pitanje, čak i da smo se jučer samoizmislili da li to negira bilo šta ako se određena populacija na određenom prostoru osjeća tako? Ti izgleda smatraš da su nacije Bogom dane, i da su isklesane u nekakve svete, nepromjenjive ploče. To možda neironično smatraju superpatriote i nacionalisti ali historija nam govori nešto drugo.

Hrvati treba da dobiju entitet pa da se Bosna potpuno decentralizuje

Ne mora se raspast ali decentralizacija je jedini nacin da opstane

ovaj bosanac je naporan ko kurac

stid ga je da ti kaže da bi da ga jebeš

lepa animacija
comfy
voleo bih ovako da budem sa nekom gf pod zvezdanim nebom
da mi kaze da me voli i da ce biti uz mene zauvek
pusticemo suze oboje
nasi uzdasi i pogledi nek govore umesto nas

bas je prava fedora

mosjnaci su definitivno izmisljeni jer su produkt turske okupacije

Cecnuh glasno

Rasistički? Objasni molim te?

Šta je napredak u ovoj zemlji? EU i NATO? Nešto drugo. Ako je EU i NATO onda se sve značajnije kočnice nalaze u Republici Srpskoj, naročito u slučaju NATO saveza.

Tehnološki napredak? Objasni

Da li je napredak rascijepljavanje Bosne? Ako jeste onda ti postavka i stoji jer Bošnjaci ne daju da se država raspadne. Ali više ne daju strane sile jer ko jebe Bošnjake dbi.

A kakve to sve veze ima sa islamom?

neces to biti nikad lol

meni su balije sasvim okej, dokle god ne briju preterano na religiju (zazirem od religioznih ljudi, pogotovo od bradatih muslimana)

Groblje, nase pusto groblje. Đe god da zabijes lopatu zveknes u kosti predaka koji su krv prolijevali za slobodu i čast. Nema kuće koja nije dala ratnika. Cijela Crna Gora i Srbija su jedno veliko groblje, groblje nebeskih junaka

izvi iskra oganj stvori
Njegoševoj Crnoj Gori

Rosenberg je bio vrhunski intelektualac i jedan od retkih kojih su bili protiv tadasnjeg tretmana slovenske populacije u istocne evrope. Nazalost, njegovo ministarstvo nije imalo nikakvu realnu snagu i sve sto je apelirao do Hitlera na tu temu bilo je filtrirano sa strane Bormana.

Attached: alfred_rosenberg.jpg (563x800, 39K)

>plati porez Dodiku
>plati porez Covicu
>plati porez ?Islambegovicu? kako se zove alijin mali

dokle vise

Nisi mi ništa rekao, čak šta više izolirao si se na jednom određenom slučaju. Osim što i to naravno nije tačno. Ako misliš da su Bošnjaci nastali Turskom okupacijom onda veoma malo znaš, jer je svako bošnjačko nacionalno ime došlo puno kasnije. A da pretpostavim, bosanska kraljevska loza i sva povijest prije Turske je Srpska? Uostalom, zašto brkaš naciju i vjeru? Kakva god da je situacija bila prije Turaka opet je bilo riječi o bosanskim kraljevima i banovima, a ne srpskim.

Ali evo, ignoriraj sve iznad, dokaži da su Bošnjaci nastali turskom okupacijom.

mozda na primer tako sto je jedini adut tim "bosnjacima" je to sto su muslimani
oni misle da religija cini narod lol
a ustvari ste bez identiteta sto objasnjava sve vas poteze protiv hriscana na ovim prostorima zadnjih 150 godina
necemo vas mi a nece vas ni turci sem za politicke igre gde ste obicni pijuni
izdajnicka krv je cudo,oseti se na kilometar i niko te ne postuje niti ceni
nije za dzabe verovanje da je zadnji krug pakla rezervisan za izdajnike

nego reci ti nama, kojim jezikom pricas?

Prvo moraš definirati šta čini naciju nacijom a onda možemo ući u analize da li to Bošnjaci imaju. Vjera je sigurno bitna sastavnica, ali nije isključiva. I srpska nacija je veoma usko vezana uz pravoslavlje i srpsku nacionalu crkvu, ali to nije problem, je li?

Tvrd je orah vocka cudnovata

>opet je bilo riječi o bosanskim kraljevima i banovima, a ne srpskim
pa vidi, tad je Bosna bila sinonim za drzavu kojom bi se i ja dan danas ponosio da je ostala u tom formatu. Tvrtko je slao vojsku na Kosovo i krunisao se kao Nemanjic, bili smo rame uz rame sa Srbijom kako i treba da bude

a danas da se kojim slucajem Bosnjaci pitaju u Bosni, vi bi priznali Kosovo, usli u NATO, itd. samo da je suprotno od srba

pa na balkanu religija cini narod
pravoslavci - srbi
katolici - hrvati
muslimani - bosnjaci

Ne slomi ga al zube polomi

Auh, hoćeš da mi uhvatiš u taj circlejerk. Bosanski je jezik, koji je narečje jednog zajedničkog južnoslavenskog jezika. Tako ja to vidim. Ako si upratio one deklaracije u zajedničkom jeziku, mislim da oni imaju pravo. Molim te da me u odgovoru ne prozivaš nekim providnim argumentima jer mi je stvarno mrsko izvlačit sve Franjevce i slične koji su svoj jezik nazivali bosanskim dobro prije kraja turske vladavine na ovim prostorima.

da ako si balavi retard sto knjigu u zivotu nije procitao isto ko ovaj tvoj fedorko balija

jebo sam ti mamu

bosanski kraljevi i banovi su bili hriscani i nisu se zvali bosnjacima, zapravo je lako dokazati kog su porekla, a bili su svi odreda hrvatskog i srpskog
bosnjacka nacija nije pala iz svemira na tlo koje su oni vladali vec je bila tu kao mesavina naroda od kojih su vladari poticali, a to su, ponovo, bili srpski i hrvatski

Ja sam Bugarin pa sta

rasisticki, da
sam si rekao
>bosnjaci ne daju da se drzava raspadne

zato sto hoce da dominiraju nepostojecom drzavom i svima u njoj

jer za vas postoji vasa klasa i uljezi
zacrtali ste da (pomocu tudjeg oruzja) meni udarate reket

i to samo na osnovu moje rase, niceg drugog
zivite u nekoj svojoj "drzavi" i pod prijetnjom NATO nasilja i nas drzite kao taoce, pljackate nas

>sta je napredak
da ne odlaze svi jer se ne moze sa vama zatupljenima, to bi bio napredak

youtube.com/watch?v=W_bEYJGrMwM

/konac

Prijatelju, ti opet o emocijama. Šta ja ili prosječni Bošnjak imamo sa time? I mi se dičimo tom Bosnom mnogo više nego Turskom, ali i to nam redovno želite uzeti jer govorite da su to bili Srbi ili Hrvati.

Ja ti mogu reći sljedeće. Smatram da je Kosovo historijski srpsko ali mislim da vas jebe globalna politika i da nema puno šanse za vas. Što se tiče mene ne moramo nikad priznat Kosovo, ni iz džepa ni u džep. U NATO bih da uđemo ako je to ikakva garancija da ponovo ne bude rata, ako nije, onda mi je i to svejedno.

otkud ti pravo picko vanevropska da meni dodjes na prag i trazis reket?

Evo ga, ajde dokaži koje im je porijeklo ti večeras na 4chanu. Znaš li ti koliko je materijala o tome ispisano, koje su studije načinjene i šta je sve urađeno i sve stoji na nuli. Pošto slabo kontaš historiju, kako vidim, onda ti treba biti jasno da nije postajala jasno definirana nacionalna politika tada i da su se ljudi doista najprije definirali vjerom. To što su bili kršćani ne znači mnogo. Uostalom, niko u BiH ko je zdrav u glavu ne negira kršćanstvo, čak svako cijeni crkvu bosansku koja je prosječna seljačka crkva, da ne ulazim dalje.

ja predlazem da se vi drzite Turske kao politickog oslonca (ovo ozbiljno mislim) a mi cemo Rusije tako da drzimo zemlju van EU. Ne trebaju nam njihovi zakoni ni uticaj

kako spavas nocu znajuci kako i zasto si musliman
da su ti preci bili slabici,izdajnici,fukare najobicnije?
spavas lako jer i nemas savest kao i tvoji preci
e zato vas niko nece i ne voli, izdajnicka krv i mentalitet bez identiteta
sasekli ste korene a napred nemate gde

bukvalno svi bosanski kraljevi vuku poreklo od hrvatskih i srpskih dinastija/plemica
navedi mi jednog ko vuce poreklo od "bosanskih" ili kako god ste se zvali u vasoj fikciji

rasisticki, da
sam si rekao
>Srbi ne daju da se dražva raspadne

zato što hoce da dominiraju starom državom i svima u njoj

jer za vas postoji vasa klasa i uljezi
zacrtali ste da (pomocu srpskog oružja) meni udarate reket

i to samo na osnovu moje rase, ničeg drugog
zivite u nekoj svojoj državi na sjeveru Kosova pod prijetnjom srpske vojske i Ruskog nasilja a nas držite kao taoce, pljackate nas

Ovo ti može reći neko sa Kosova i ti ćeš ga prozvati najgorim na svijetu. Političku priču pucaš i sigurno te pljačka "prosječni Bošnjak" mnogo te više pljačka Dodik od mene i to je sigurno. A i mene Izetbegović od tebe, ali ti bi opet meni za vrat skočio

kako da izvucemo ""bosnjake"" iz mootriksa?

Зeницy нe видимo, Tyзлa y дaљини...

youtube.com/watch?v=pxxcFL_xSj8

>Ovo ti može reći neko sa Kosova i ti ćeš ga prozvati najgorim na svijetu

projektujes stoko komunisticka

potrazi arhivu i naces gdje sam rekao da je kosovo trebalo na vrijeme amputirati i dogovoriti sa arapancima nekakav dil da ne propadnu rudnici

problem nije u njima i njihovoj vanzemaljskoj kulturi nego u komunizmu i kognitivnim sposobnostima prosjecnog rasiste

Druže, ti si ispitao loze svih bosanskih kraljeva i banova? Ja ti predlažem da to ispišeš i objaviš, jer po mome najboljem znanju u historijskoj literaturi nema mnogo o tome. Zna se da su bili slaveni, zna se da su bili kršćani, jedne od tri denominacije, kako koji i tu smo negdje i stali. Pročitaj malo Tibora Živkovića ako hoćeš ozbiljne historiografije, ako ne, onda ništa.

Veoma dobro dbi, rođen sam preko 500 nakon Osmanske okupacije tadašnjeg bosanskog kraljevstva. Nisam religiozan, radim, igram igre. Ganjam djevojke, Tako, razumiješ.

Ne ponosim se time što sam rođen na jednom određenom mjestu jer se isto tako lako moglo desiti da se rodim u Somaliji kao gusar. Uglavnom se ponosim onim što sam postignem i uradim. Ne patim od kolektivnih identiteta koje mi gledaju nametnuti, kao ti upravo sada?

A vi kakote?

>rasiste
e ovo je vec novi termin za ove nase balkanske rasprave
o kakvim sad rasama pricas? da nisu "bosnjaci" sad i posebna rasa ? lol bre jbt

lolara @konac

nemoj tako

ovo ovako ne moze vise
gde je bogdan?

>mnogo te više pljačka Dodik

eto primjera
poput srpskog rasiste, muslimanskom rasisti je samo MUH PLEME prica u trulom mozgu

ne uzima se u obzir da je Dodik istrampio velik broj institucija sa nasim njemackim vlastodrscima i muslimanskim separatistima

nego samo muh dodik igokea putin

nema kralja
nema Tita
sad se samo Dodik pita

>Druže, ti si ispitao loze svih bosanskih kraljeva i banova? Ja ti predlažem da to ispišeš i objaviš, jer po mome najboljem znanju u historijskoj literaturi nema mnogo o tome.
pricaj mi vise o tome
ako nista drugo, svi su se zvali hrvatskim i srpskim imenima. sta uopste odredjuje "bosansko" u to vreme?

ovo jebote

bogdan i crni macori su lek na ranu

degeni vjeruju da imaju nekakvo posebno pravo da mi udaraju reket zato sto sam za njih niza rasa

nisu to samo balkanske rasprave, to potice od svabi

A što sam commie? Dobro, priznaješ da je trebalo Kosovo ostaviti? Šta mi to sada pomaže? Nego, možeš li mi naći ijednu izjavu gdje neki bošnjački zvaničnik govori o tome kako Srbima treba uzeti prava, kako ih treba protjerati, kako ovo ono. Meni je malo nejasno kako vam je toliko loše u RS zbog Bošnjaka, a ne zbog vaših vlastitih političara koje birate?

ovaj konac = OBJEKTIVNE LAZI

objektivne lazi
ko je nocas kome drazi

Druže moj, sve su to slavenska imena, pa između ostalog i hrvatska i srpska. I šta sada? Je l' to neki dokaz? O čemu mi uopće govorimo? Šta određuje hrvatsko i srpsko u to vrijeme?

A mislim zašto cjepidlačiš kad svi imaju uvid u moj post, bukvalno sam spomenuo Izetbegovića tri riječi dalje ali to ti je promaklo? Dodik je trenutno na vlasti zato govorim o njemu, ne ulazim u dublje rasprave šta i kako je radio

>ova razina gnjeva

Attached: etttt.png (391x468, 325K)

sve sto hoces trazi
nema frke vazi

Бoжe мили! Чyдa вeликoгa!
Кaд ce ћaшe пo зeмљи Cpбији,
Пo Cpбији зeмљи дa пpeвpнe
И дa дpyгa пocтaнe cyдијa,
Ty кнeзoви ниcy paди кaвзи,;
Hит' cy paди Typци изјeлицe,
Aл' јe paдa cиpoтињa paјa,
Кoјa глoбa дaвaти нe мoжe,
Hи тpпити Typcкoгa зyлyмa;
И paди cy Бoжиј yгoдници,;
Jep јe кpвцa из зeмљe пpoвpeлa,
Зeмaн дoш'o вaљa вoјeвaти,
Зa кpcт чacни кpвцy пpoљeвaти,
Cвaки cвoјe дa пoкaјe cтape.
Heбoм cвeци cтaшe вoјeвaти;
И пpиликe paзличнe мeтaти
Bиш' Cpбијe пo нeбy вeдpoмe;

Opet udaraju ti Adel i Mujo sa baščaršije reket, a ne vlasti i institucije entiteta u kojem živiš. Momak jesi l' ti malo na spektru?

ovo sam procitao Ckaljinim glasom

bio bi stvarno zesci zajeb da bog ne postoji s obzirom kolko izginu mozgova zbog njega

>Druže moj, sve su to slavenska imena, pa između ostalog i hrvatska i srpska.
nemoj mi podmetati ta sranja
"bosansko" ne postoji, niti je postojalo pre dolaska slovena (srba i hrvata) na balkan, prvenstveno na prostore gde je nastala danasnja bosna

kosovo je davno trebalo amputirati

ajde zaboravi te svoje kraljeve i kvazidrzave i plemena pa pogledaj uvoz/izvoz za zadnjih 10 kvartala

pa pogledaj human development index
pa pogledaj bdp

pa pogledaj natalitet
pa pogledaj stanje skolstva
pa pogledaj stanje zdravstva

pa pogledaj uredjenje kvazidrzave

pa pogledaj ko i odakle zahtjeva reket od stavnovnika svazilanda, jermenije, i kazahstana

komunjara si zato sto si parazit isto kao sto su ti (a vjerovatno i meni) bili maloumni preci a i sto kao sto ce za razliku od mojih tvoji potomci isto biti paraziti

lolara

>cjepidlačiš
alo
glupane

u jednom dahu meni govoris kako nisi rasista a u drugom ulazis u polemiku oko rasnih prezimena

jel se ti pokusavas rugati samnom?

kek ovo

Ma i da postoji nisu ginuli radi Boga samog nego radi svoje debilnosti. Oni ne vjeruju radi Boga nego radi toga sto im je nesto kvrcnulo u glavi

shit edition desu senpai

alo vi sa tim poganim plavo zutim kosovarskim zastavicama ! o kakvim to rasama serete,jeste li retardirani toliko

boze ne znam sta mi je...

A je l'? Pošto ne znaš reći ću ti i ovo. Ne zna se tačno odakle ime Bosna. O tome se mnogo pisalo. Mnogi misle da je po rijeci koja je još nosila to ime od vremena Rimljana.

A čuj nije bosansko postojalo prije dolaska Slavena? Pa naravno, kad smo Slaveni, slažemo se. Čak i da su samo postojali Hrvati i Srbi u seobi, što nije dokazano, ali recimo da jeste to ne oduzima nikakav legitimitet bilo čemu bosanskom ako se razvilo iz te slavenske protomase koju možeš zvati kako hoćeš. Uostalom, sa Bosnom postoje mnogo implikacije i oko Avara. Ono što ti misliš je sljedeće:

Ja sam Srbin, i Srbi su postojali kao jasno nacionalno definirana skupina i pri seobi. Netačno momak. Historija 1.

Bravo druže. Dokazao si da se u Bosni loše živi. Ali nisi da se loše živi zbog Bošnjaka. Nisam nikakav komunista, zarađujem svoj novac, živim sam od devetnaeste, projeciraj i dalje.

Hииcy Кocoвo и мeтoхијa нoгa, пa дa мoжe дa ce aмпyтиpa.

says a literal shit-exiting-from-white-ass flag

Ti si malo glup momčino, prvo, ne postoje različite rase na Balkanu majmunčino. Drugo, rekao sam da te pljačka Dodik jer je glavni u RSu, a Izetbegović jer hara Federacijom. Pljačka me i Čović. A tebe pljačka i Željka. Ja ne znam kako da ti objasnim da si glup

bazirani chewapko

>Ali nisi da se loše živi zbog Bošnjaka

nisam
ti si
vidi dakako da kosovo nije noga
kosovo je rak na slijepom crijevu koji metastazira pola milenijuma vec

Bugarija postoji od 681 i je tu najstarija.

jebote vi ne mozets prihvatiti da ste odronci srba i hrvata pa to ti je
zasto mislis da bi ijedan drugi narod postojao izmedju srba i hrvata da nije bilo turaka? ajde razmisli malo

meni ih je zao
pa zar bi ti tako lako prihvatio tako nesto? verovatno bi pre guro bilo kakvu iluziju identiteta cisto da ne odlepis

nista ti rekao nisi
samo kokodaces iz sarajeva o uredjenju strane drzave republike srpske

i u istom dahu zahtjevas da ti finansiram budzet

To što trebam vidjeti nije moj post i ne slažem se sa time za sve ostalo pogledaj postove koji se naslanjaju na taj

Zašto ti misliš da ne bi postojalo plemena i naroda među Slavenima osim njih koji su došli na te prostore. Zašto se onda tako bipolarni Slaveni nisu odma podijelili u dvije nacionalne države nego su išli i pravili sepet raznih malih slavenskih kneževina?

87923841
Глyп cи бaшнијaнинe, a миcлиш дa cи пaмeтaн.

da je srece pa da se opet svi ujedinimo u slavnu zemlju Iliriju

pa samo ime te drzave bi bilo tako bazirano a o ostalim stvarima da ne govorim

Illyria!

Ocenite molim.

Attached: m.png (1172x2652, 844K)

Isto kao što i Sarajevo financira dobar dio stvari u RSu. Tako funkcionira unitarna država, a takva je trenutno svidjelo se tebi ili ne. Ja ti pokušavam dokazati da ne pljačka prosječni Bošnjak kojem bi ti sutra palio kuću jer ti udara "reket". De još malo o rasama ako si ti taj.