/ex-yu/

Vicevi izdanje

Attached: Čefurski vic o Sloveniji.jpg (480x330, 26K)

Other urls found in this thread:

sr.wikipedia.org/sr-el/Драшковићи_са_Чева
en.wikipedia.org/wiki/Principality_of_Serbia_(medieval)
youtube.com/watch?v=rjoxq7Hnxj0
youtube.com/watch?v=PK8QZothDjg
poreklo.rs/2014/03/01/kolonizacija-crnogoraca-u-vojvodinu-posle-1945-godine/
youtube.com/watch?v=1MGkkQu4sPY
youtube.com/watch?v=QdGYWBJvT-0
hr.wikipedia.org/wiki/Istarski_egzodus
youtube.com/watch?v=nbV_tZ1RGK4
youtube.com/watch?v=vGJTaP6anOU
youtube.com/watch?v=1W0L-v2NlRk
twitter.com/NSFWRedditGif

Zna li Vuk Drašković da je Drašković hrvatska plemićka obitelj??

Pa sta, Hrvati i Srbi su ionako isti kurac

srbin svira u frulicu

Attached: 1485910360725.jpg (576x960, 90K)

>hrvatska plemićka obitelj
da ponovim

a hrvat u tamburicu

>Srbin negira povijesne činjenice nego zamijenjuje stvarnost svojim deluzijama
Hmm, fakat nečuveno.

obo

>ovaj ironično-neironični guzobol

Учимo ћиpилицy

Attached: Pala.jpg (1379x735, 121K)

>hrvatska """povijest"""
po poslednji put

nije ironija, a guzobol samo moze dolaziti s vase strane zbog surove istine

Pitaj svoga profesora povijesti/istorije je li obitelj Drašković hrvatska plemićka obitelj ili ne. Snimi razgovor, molim te.

Zemljaci moji dobri, imamo jedan golemi problem
skorijeh sam ima' priliku da obidjem Crnogorski Skadar koji je trenutno okupiran od strane albanskih uzurpatora.
Unutar tvrdjave, koju su nasi preci zidali, se nalazi muzej gdje nastavljaju da kradu nasu herojsku istoriju i da je prisvajaju sebi gradeci lazan identitet.
Sta mozemo povodom ovoga da uradimo?

Attached: 4141231231252134.jpg (1280x960, 108K)

nisu oni ni H od hrvata druze

sr.wikipedia.org/sr-el/Драшковићи_са_Чева

Smiju li oni ovo raditi?

Doslovno prvi Draškovići koji se ikada spominju su hrvatska plemićka obitelj iz Like koji su tamo bili prije nego što su Turci nasadili svoje sluge Srbe po drevnim hrvatskim zemljama. Sori veri žao, bajo moj.

premutno za mene

>po drevnim hrvatskim zemljama
lol
znam da se trudis da budes sto ozbiljniji ali ovo je presmesno

>prije nego što su Turci nasadili svoje sluge Srbe po drevnim hrvatskim zemljama
srbi/dinarci su postojali i pre crkvenog raskola

Attached: I2-PH908.png (1166x881, 311K)

Ti meni želiš reći da su Srbi činili značajnu manjinu ili još nebulozniji stvar da su činili većinu u Lici i zapadnoj Bosni prije dolaska Turčina? Jedva da vas je bilo u istočnoj Bosni dok vas nisu Bugari potukli u Srbiji pa jadni došli na dvor hrvatskog kralja molit spas koji vas je prihvatio naselit u masivnom broju na zapadnoj strani Drine?

Attached: 1398646527045.png (2250x1800, 2.93M)

osim sto izostavljas cinjenicu da je bosna izvorno srpska zemlja lolara

Attached: Serb_lands_in_the_10th_century_(en).png (926x751, 70K)

Moji su poreklom iz Paganije.

>Doslovno dogmižu pred turcima iz sjeverne Grčke
>Ovo je vazda bila vekovna srpska zemlja
>kakva bre hrvatska istorija mani me toga

>ove price o istoriji srednjeg vijeka
alo, vrati se u drevnu istoriju

pa i sam Isus Hrist je propovjedao na aramejskom jeziku za koji je dokazano da je to u stvari srpski jezik

>Bosna izvorno srpska zemlja
Doslovno kekujem na sav glas.

pa vi i nemate istoriju, vi ste bili i ostali sluge drugima i asimilatori okolnih nacija, a ponajvise zna se koje. tako se stvara vasa """povijest"""

en.wikipedia.org/wiki/Principality_of_Serbia_(medieval)

uci malo svoju pravu, zaboravljenu istoriju pa se javi

Ali zar nisu hrvati srbi koji su presli u katolicku vjeroispovjest i svaka teza koja je pokusala da dokaze da su hrvati zaseban narod je bila opovrgnuta od strane svakoga van njenih granica? Hm cudnovatno kao da izmisljaju istoriju ali ne bi oni nikad uzimali parcice kulture naroda oko sebe dodavali ih na srpsku i tako stvarali svoju imaginarnu kulturu.

Deco gupo je da uopste diskutujemo o ovakvim glupostima. Sad kao ajmo uzet proizvoljnu tacku u istoriju i da diskutujemo koje teritorije je ko drzao i ko je sta bio tad

Pocinje se od pocetka. Znaci geneticki je dokazano da 50% svih Srba, Hrvata i Bosnjaka potice od istog pretkad od prije oko 3 hiljade godina.

srbi aaaaaa hrvati aaaaa

tko je ovaj tip????

Attached: 1526896494245.jpg (292x392, 16K)

jebem vam mater

>Udjem u tred posle mesec dana
>Spominju moje prezime
>kek
Iz prve ruke, Draskovici su uglavnom primorci i prezime totalno vezano za CG, verovatno da ima i dodira neki deo sa HR.
Planina Cevo u CG je deo odakle potice prezime, rodjak moj je i napisao knjigu (slika).
To je ono sto ja znam, ovo nisam citao pa da nesto vise znam niti me zanima dbi.
A jbga ni ovo sto Hrvati pisu pa sam nasao na vikipediji ne verujem da neko izmislja, nije to od neke vaznosti pa neko da laze za te stvari.

Attached: 20180521_120849.jpg (2560x1536, 1.14M)

dinaroidko

youtube.com/watch?v=rjoxq7Hnxj0

čini mi se da ima neka poznata osoba koja je isti on, al ne mogu se sjetit tko

HAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAAHAHA
ALI UVIJEK SE NADJE SRBIN KOJE JE PORIJEKLOM IZ CG IDEMOOOOOOOOOO 10 MILIONA LJUDI SVI SU PORIJEKLOM IZ ZEMLJE SA 500 000 STANOVNIKA HAHAHAHAHAHAHAHAH ALI SVAKI SRBIN KOGA SAM UPOZNAO JE PORIJEKLOM IZ CRNE GORE HAHAHAHAHAHAH SAMO JAKO MOMCI SAMO DA SE DOKAZE KAKO STE SPECIJALNI NE DAJ BOZE DA STE PORIJEKLOM IZ SRBIJE

jel podravlje ili podravina???

ovo je dobra prica

youtube.com/watch?v=PK8QZothDjg

Ajde neko nek mi takne ravnicu, bum vam cacu jebal

pa vecina srba iz srbije je poreklom iz nekadasnje srpske sparte, to doslovno niko ne spori lol

podravina,posavina,podunavlje,pokuplje
ovisi kak bolje paše

desi tahi legendo

aha, sad vidim kaj si mislio. naslov videa i banner videa su drugačije ime jebiga. podravina se kaže inače

ubi se crvatko

pa sta je tu cudno majmune

Hercegovina je bila prva srpska drzava. Zahvatala je drzave danasnje BIH i Crne Gore

doslovno svi štokavci su iz crne gore i hercegovine

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH
SVI LJUDI IZ RUSIJE SU PORIJEKLOM IZ BJELORUSIJE 300 MILIONA JE PORIJEKLOM IZ DRZAVE OD 5 MILIONA AJMOOOOO IDEMO MOMCI SVIMA GOVORITE DA STE PORIJEKLOM IZ CRNE GORE MOZDA BUDETE MALO ZANIMLJIVIJI JER IPAK JE DOSADNO BITI OBICNI SRBIN AHAHAHAHHAAHHA E PA KOMEDIJA JA NE MOGU VJEROVATI OVO

ubij se majmunko

nevera koliko se ovo milogorsko kopile uzjogunilo na cinjenice lolara

evo ti nešto otkad sam istraživao haplogrupe, Čevo se prije zvalo Kčevo

Attached: Capture.png (677x217, 29K)

ti si ono al bas pravi retard
u to vrijeme na cijelokupnom prostoru ovdje nije bilo ni milion ljudi. Demografija je rasla kasnije

Ovako da ti objasnim zasto mi je ovo ovoliko smijesno.

The region previously known as Duklja later became known as "Zeta". Between 1276 and 1309, Serbian queen Helen of Anjou, the widow of the Serbian King Uroš I, ruled Zeta, where she built and restored several monasteries, most notably the Monastery of Saints Sergius and Bacchus (Srđ and Vakh) on the Bojana river below Skadar (Shkodër). The Venetian name Montenegro, meaning "black mountain" occurred for the first time in the charter of St. Nicholas' monastery in Vranjina, dating to 1296, during Jelena's reign. Under King Stefan Milutin (reigned 1282-1321), at the beginning of the 14th century, the Archdiocese in Bar was the biggest feudal domain in Zeta.

Mi smo nacija gorstaka i postojali smo vijekovima kao skup plemena bez uredjene drzave.Broj stanovnika granica danasnje Crne Gore nikada nije prelazio 10% broja stanovnika teritorije Srbije racunajuci sve migracije naseg naroda.Cinjenica da mi pokusavate da kazete kako je 10 miliona ljudi iz Srbije porijeklom iz nacije koja je zivila u plemenskim odnosima,koja i dalje ima krvnu osvetu i u kojoj je tabu bio da se neko odseli i migrira vec smo zivjeli u zatvorenim zajednicama je apsolutno retardirana i nema drugog razloga za ovu pricu osim osjecaja da si jedinstven i neke vrste potisnutog srama sopstvene nacije sa malim daškom megalomanije po kojoj su poznati od strane srba.

kakva gamad. tako pokusavaju da prisvoje i manastire na kosmetu koje su pre 14 godina palili i pishali po njima

>Mi smo nacija gorstaka i postojali smo vijekovima
>iz nacije koja je zivila u plemenskim odnosima,koja i dalje ima krvnu osvetu i u kojoj je tabu bio da se neko odseli i migrira vec smo zivjeli u zatvorenim zajednicama
zaustavi se majmune, o kom vijeku govoris?

vi milogorci ste moderni ekvivalent poturica

to isto rade i smrdogorci, tako da sve se vraca sve se placa

>Pričaju politiku bez bilokakvih referenca
>Najviše jim je Wikipedia link i osnovna škola
Poserem se na ovakav konac.

sto se tice istorije mislim, a jos malo ce i celu crnogorsku eparhiju preuzeti i otudjiti je od srpske, samo je pitanje vremena

bukvalno je cela danasnja srbija kolonizovana crnogorcima i hercegovcima jos otkad se srbija oslobodila turskog zuluma, a takodje i nakon svetskih ratova
ubi se milogorce

Pricam ti o 9 vijeku

Kuci, cekam da uzmem auto sa servisa pa bleja na exyu
A ne kapiram sta ti je cudno to, politicki je jedan narod podeljen na 2 dela a crnogorci su srbi!
Druga stvar sem primorja, CG nema bas nista da ponudi i tesko se zivi po onim cukama i kamenjarima pa su se ljudi selili u Srbiju jer su bili primorani. Takodje velike seobe je vrsio Kralj Nikola, deo moje porodice je licno dosao u Vojvodinu putem tih seoba. A ovako je mozda vise uspesnih ljudi iz CG "zauzelo" Beograd pa onda i pravi laznu sliku da ima mnogo crnogoraca (srba poreklom iz cg) ovde. Eto kao Draskovic kada kazes pa ima recimo par "bitnih" Draskovica i onda ti bode usi to. Mene a verujem i vecinu ljudi koji vuku neko poreklo iz CG totalno ne interesuje kao zemlja Crna Gora. Odu pojedinci na letovanje par dana godisnje i to je sve (uglavnom ako imaju nekog jer im je jeftinije), mada vecina ljudi ide na more u Grcku odavde.
Iskreno anone ni ne razumem tvoj post i fascinaciju oko ove teme, jebes to kao da potajno mrzis srbe pa trazis dlaku u jajetu, to ti ne treba.

kažu li srbijanci belo ili bijelo žumance?

Ovo ti je Srpska drzava u 9 vijeku, ovaj narod se nazivao srbima pod vladavinom Časlav-a (927–960).I brojio je 20-30 puta vise ljudi od populacije Danasnje Crne gore.

Attached: Serbien_9.Jhd.jpg (597x505, 72K)

i meni je poznat dbi

>vecina srba ne vodi poreklo iz crne gore

Attached: page1-1277px-S._Srbija.pdf.jpg (1277x1024, 320K)

Shvatas li smrdine da to sto si nalijepio samo potvrdjuje moju teoriju da nije moguce da je vecina srba iz Crne Gore? Ja nikad nisi opovrgnuo da je moguce da je recimo 1-2 miliona srba iz zemlje od 500 000.Ali da svaki jebeni srbim tvrdi kako je iz crne gore pa i ljudi iz Banja Luke,Skoplja Nisa jebenog cak je toliko iritantno.

A ne znam sta dokazuje ta slika, sta treba da vidim. Ko zna i ko je pisao to pa kako je izgovarao reci a pre 500godina je sve zvucalo drugacije iskreno. Druga stvar to mi deluje kao da je Ruski dokument sa tim я, ne znam opet i Beograd je bio Singidunum za vreme Rima pa ne menja nista danas.

Imam ljubav ali kome da je dam

Kod nas je zumance plavo.

Srbi kao bica su majstori manipulacije i zamjene teza. Srbin je bice potpuno odvojeno od pojmova casti i ljudske dobrote. Prosjecni srbin je u stanju da ti opali samar i kad ga pitas zasto je to ucinio on ce te mrtav ozbiljan pogledati u oci i reci ti si mene udario. Srbin ce napadati i unistavati a u isto vrijeme tvrditi da se brani i oslobada. Srbin ce vjecno imati noz iza leda u svakom trenutku spreman da ga zabije u leda. Srbin ce pusiti kurac stranim silama i tvrditi da to svi drugi rade a ne on. Srbin je izrod sotone bice zaceto u mraku i mrznji, srbin zivi da unisti i sam ce biti unisten. Srpska sudbina je da budu ubijeni i izbrisani iz povijesti kao zlocudna bolest.

glup si ko kurac

poreklo.rs/2014/03/01/kolonizacija-crnogoraca-u-vojvodinu-posle-1945-godine/

najmanje polovina srba iz danasnje srbije vodi poreklo iz crne gore danas, jer kolonizacija se odvijala u vise velikih valova a ova slika je situacija tek nakon balkanskih ratova gde su vec jedna trecina bili crnogorci i hercegovci poreklom

jos jednom, ubi se milogorce

Attached: Capture.png (481x24, 3K)

*ubije konac*

youtube.com/watch?v=1MGkkQu4sPY

Ubijach

to samo dokazuje da su smrdogorci srbi lolara

meni je baba hercegovka koja je dosla u vojvodinu iz nevesinja posle 1945

Can someone tell me what this image is/says?

it's an ad for legalization of gay marriages in Slovenia

SLOVENIJA JE KAO SEX!

(pet sati pokušavaš ubći u nju, a
onda si u njoj samo pet minuta)

youtube.com/watch?v=QdGYWBJvT-0

kume moj lipi

>srbi i hrvati ne mogu imati isto prezime
Ubite se mater vam jebem glupu

>nju
>njoj
Heh

Istarski egzodus, najbolji dan mog života
hr.wikipedia.org/wiki/Istarski_egzodus

Attached: JaSaEkipom.jpg (1009x599, 81K)

bazirana jugoslavija

purgeru hitin te u fojbu

za Tita se moze reci sve i svasta ali jedno je dobro uradio sto je napravio Vojvodinu etnicki srpskom proteravsi Svabe i jedan deo Madjara

Bosanski jezik je jezik

Attached: Screenshot_20180521-131346.png (1080x1920, 213K)

zazidam te matunom braleee

youtube.com/watch?v=nbV_tZ1RGK4
hahahah vidi kako se ližu s talijanima

Attached: Nemci fade out efekt.gif (352x240, 1.18M)

youtube.com/watch?v=vGJTaP6anOU

Attached: 19224755_1571156932897268_8649430806886607223_n.jpg (960x960, 36K)

Uhvati me neka nostalgija iako nisam proziveo taj period...secam se izgleda kao sa slike kada sam kao klinac isao u centar grada, i onog sata na beloj fasadi. Grad bio nekada ponos i imao neki svoj smek i duh koji su ljudi voleli, danas je centar diletanata, politicara, prevaranata, kriminala, kica, droge...ali je po "zapadnim" merilima, mi smo samo lose stvari sa tog zapada prisvojili. Aj necu vise da patetisem
youtube.com/watch?v=1W0L-v2NlRk

Attached: 3538461668_0746f53790.jpg (500x356, 169K)

...

Attached: srve.jpg (869x218, 38K)

>Djeca u komentarima
Zaista zaskrbljujoče. Hočemo li sve opet ponovit?

Dobro jutro dobri ljudi i smrdi

Attached: 11394785.jpg (700x700, 100K)