/polska/

Edycja Wniebowzięcia

Attached: 1927_14f4.jpg (1009x1427, 455K)

Other urls found in this thread:

youtube.com/watch?v=hk1e1KZS68E
en.wikipedia.org/wiki/Province_of_Posen
twitter.com/NSFWRedditGif

Pierwszy za bycie porządnym

mam nadzieję że nie palicie

Attached: __mumei_koutetsujou_no_kabaneri_drawn_by_flan_seeyouflan__453f832a39aa1b5083da1928391d34c4.jpg (1500x2122, 713K)

Mother Mary anime and baby anime Jesus please have mercy on my soul.

pan buk robi mi loda

Attached: 1503400309534.jpg (1400x1650, 273K)

jestę awatarkurwom na anonimowym forum bo chcę się dowartościować

Attached: 1534194912884.jpg (249x243, 7K)

psst... nichts persönliches, die Polnische Schweine

Attached: German_flag.png (800x480, 58K)

do kogo konkretnie nawiązujesz

wiemy to wowik

dodaję losowe obrazki do postów które nie mają z nimi nic wspólnego i zaśmiecam nitkę gównem bo jestem pierdoloną kupą ścierwa

Attached: pepe.jpg (1086x992, 66K)

I miss my Polish ex, but she dumped me when I was depressed, she doesn't deserve me now it's been years and she'd the one who's depressed abd lonely.

ehh nie dla polaka takie żółtki

Attached: bd3c180c52b4774de9826b5c2c1a8bd8.jpg (736x736, 66K)

jestem polityczkarzem i dosłownie uciekam z nitki jak widzę anime

poles = untermenschen

dosłownie kup wietnamke

Attached: __hinanawi_tenshi_touhou_drawn_by_momoiro_lettuce__8461fa6f332046eb5f8095179085f5d9.jpg (687x971, 349K)

I don't care about that, and I love Poland.

verdammt slawischer Müll

BĄDŹCIE PORZĄDNI

Ehh szkoda że olałem nauke niemieckiego w gimbazie i licbazie, mógłbym teraz siedzieć w niemieckim generale zamiast z wami spierdolinki

I don't speak Polish but if anyone of you guys can answer these I would appreciate

1)Is "Sindzinski" a Polish surname? Sounds like it to me (an idiot)
2) Does (area formerly known as) Prussia have a traditional regional culture on its own? Since it was a separate country historically? Or is it all pretty much just Poland? Are there more German surnames in the Prussia are?

Yes
Yes

Attached: __hakurei_reimu_touhou_drawn_by_e_o__230eda2409273a162b669b9c787bcc29.jpg (895x1102, 136K)

Polaki powinni wypuścił Prusy, Pomorze i Gdańsk jako niepodległe państwa, stop polackiej okupacji Prus

yes
no such thing

Thank you very much, doing unironic heritage research and trying to learn my family tree. Jow Forums has warped my brain.

anime

elo wstałem i zwaliłem konia

tak bardzo to

Attached: __konpaku_youmu_touhou_drawn_by_e_o__433f6e14b670b3daf22acaa5c53f3054.jpg (1000x1446, 229K)

1. Actually its not. Seems like a polonized german /pomeranian name
2. No. Prussia was completely wiped out. No German left there.

Jedyna flaga za którą warto umierać

Attached: 1280px-Flag_of_Prussia_(1892-1918).svg.png (1280x768, 163K)

Be decent human beings, guys

>Pomorze
>polska nazwa
>opuscic polska ziemie

Ty imbecylu

Nawet niemcy uzywaja polskiej nazwy cwelu pierdolony

>umieranie za innych
najlepszy mem

naprawiłem polskę
nie dziękujcie

Attached: Poland_1918.png (900x913, 102K)

Zamknij łeb bo zrucham ci dziure robaku

chuja, dzisiaj święto wojska polskiego
youtube.com/watch?v=hk1e1KZS68E

Attached: msbs-04.jpg (1200x675, 84K)

>Marcel pedał postuje od rana bo swieta

a za ile one

>usunmy wszystko co przynosi pieniadze w tym smierdzacym kurwidolku
>zostawmy sama polske b

Niemcy powinni opuścić całe dzisiejsze wschodnie niemcy na rzecz ich prawowitych właścicieli, tj. Unii Obodrzyckiej, Łużyczan, Weletów i Sorbów.
Stop okupacji ziem słowiańskich.

naprawiłem polskę. nie dziękujcie

Attached: 20180806120236_1.jpg (1440x900, 321K)

Sindzinski sounds Polish but it would most likely be written as Sindziński here.
The ethnic makeup of Prussia changed significantly in the last 300 years. Polish settlers in the southern parts became Germanized and slowly lost their connection to Poland with the spread of Reformation there. Protestantism required you to use the official language during mass and in Prussia that language was German. Aside from some stragglers here and there are no Krauts left in Prussia as they were replaced by Poles from our former eastern territories. Those news settlers brought their own custom and traditions.

Attached: m8814144.jpg (892x944, 206K)

Powinieneś to rozdzielić między Niemcy i Austrowegry, ruscy to dziczy

>Polska bez Polski

Attached: 1519994914642.jpg (618x597, 66K)

tępy żaboposter

Attached: __alice_margatroid_konpaku_youmu_and_konpaku_youmu_touhou_drawn_by_e_o__a94b2e4549065c71e7d30c96a21e (1400x1000, 361K)

>Sindzinski sounds Polish
w ktorej rzeczywistosi to brzmi polsko?

Polska to dobry kraj i żal mi że go znowu muszę opuszczać
Żegnam was

Napominam was, bądźcie porządni

Tak...Prusy kiedyś powstaną...odrodzą się z ognia i dymu....czy to czujesz?

Attached: pruski wowik.jpg (226x223, 12K)

ale jestem

Attached: __alice_margatroid_touhou_drawn_by_e_o__4c7d02417baacaa9e5c56d336e9740b1.jpg (1000x1400, 261K)

Niemcy to prawowici właściciele tego słowiańskiego kurwidołka. Obywatele powinni wyjść z i inicjatywą przyłączenia polski do Niemiec

Codzienny przypominacz, ze Marcel to kompletny debil

Attached: totalne_kompro_marcela.png (571x84, 7K)

Może spolonizowany Rusin?

>marcel jest jeden

polska to najwspanialszy kraj. a Polacy to wspaniały naród. plując na nasz naród sprawiasz zawód marszałkowi

Attached: Józef_Pilsudski1.jpg (600x831, 65K)

gdyby nie te polaczki, lewaki i inne słowiańskie bydło teraz byśmy żyli w IMPERIUM NIEMIECKIM

Attached: 1534280016583.jpg (2000x1200, 1014K)

Sinde to francuskie nazwisko

chuj mnie to nie chcialem sie tu rodzic

Polska istnieje krócej niż była pod zaborami

ale piecze debila

jebać polske, polacy to jebane bydło z mentalnością sowieckiego wieśniaka

jebać polske, polacy to jebane bydło z mentalnością sowieckiego wieśniaka

końcówka dzinski raczej nie wskazuje na Francję tylko na rejon Europy Wschodniej

Codzienny przypominacz że właściwe Prusy to ziemie i lud bałtycki.

Żeby taka choćby na ciebie spojrzała musiałbyś być Jow Forums i bogaty w chuj
Nie dla Polaka takie rarytasy

Attached: 140-1F410145628.jpg (1920x1200, 211K)

No to sprobuj spolszczyn Sinde. Wyjdzie ci Sindzinski

to wypierdalaj do reichu być meksykaninem europy

Jak mieszkałem we Francji to co chwile się takie za mną oglądały, a ty co robaku?

Interesting thank you.
My grandmother's grandfather would have left in ~1860s, and family record says 'Posen' and my grandma always said he was German but I go look it up its in modern day Poland (!). His surname was Wagner but his mother's maiden name was Sindzinski (!!). So I was wondering if this guy was actually Polish or half Polish the whole time, obviously he's long dead and it doesn't matter but still interesting to me.

Thanks very much, Poland has a really deep history.

nikogo nie interesują bałtkurwy to ziemia niemiecka od zawsze prusowie to była banda bandytów mieszkających w dosłownych chatkach z kupy dobrze że ich już nie ma

jestem głodny w chuj a dzisiaj nic nie dowozi, jak to tak można

Attached: 1514604265156.jpg (940x1228, 567K)

poland = shithole
slav = slave

fuck off mutt. your entire country should be whiped out

Attached: mutt.jpg (1000x1000, 131K)

>prusy to nie ziemie pruskie tylko niemieckie
debil

your family is from Poznań then

nie jestem polaczkiem, jestem prawdziwym NIEMCEM, tylko spójrz na moje aryjskie cechy, chwytam miecz w dłoń i wrąbie wolność Prusom

Attached: 1534291448489.jpg (500x729, 53K)

>ziemia niemiecka od zawsze
>banda bandytów w dosłownych chatkach z kupy
nic dziwnego że was trzy razy rozebrali polaczki jak macie taki poziom wiedzy

I co, wyruchałeś ją?
Poznań wasn't a part of Prussia
Well, it was annexed by Prussia during the partitions but it wasn't in East Prussia and was quite far away from it
Your ancestor was probably a German settler who was sent there and who married a local or perhaps a Jew

JAK ŚMIESZ NARZEKAĆ NA NASZ RZĄD CHUJU, KLĘKAJ NA KOLANA I PRZEPRASZAJ ZA OBRAŻANIE WIELKIEJ POLSKI KATOLICKIEJ
I po chuj postujesz swoje zdjęcie polaczku?

Moron. There is nothing polish in your family.

głosujcie na mnie w wyborach prezydenckich w 2020 a zmienię Polskę w imperium, a każdy z /polska/ dostanie dziewczynę, taką jaką chce

Nie ze mną te numery, towarzyszu michale

KURYWA POLACZKI
NA ZACHODZIE TO JEST
SLAV-SLAVE

Attached: 1.jpg (369x489, 36K)

zgermanizowali się dobrowolnie debile, na dodatek przyjechała masa imigrantów z niemiec
w 1300 roku praktycznie już tylko mówiono tam po niemiecku, a ludzie uważali się za niemców
to litwini i inni debile dzisiaj larpują że prusowie mają cokolwiek wspólnego z nimi bo to niby bałtowie
a na dodatek prusy to naprawdę był dosłowny chlew, bez miast, bez centralnej organizacji, bez niczego
jebana dzicz

Wagner is a German surname but his wife was Polish. Both Poles and Germans lived in Poznań for centuries so intermarriages were quite common.

>dobrowolnie
>w 1300 tylko po niemiecku
kwiczę

I teraz sobie wyobraź, że ta jebana dzicz rozjebała polaczków i stworzyła imperium, a wasz gówniany kraik rozpadł się, bo polaczki nie potrafią funkcjonować bez bata nad łbem

chyba ty jebany kretynie, oczywiście że tak
były krucjaty ale osoby które przeżyły dobrowolnie stały się niemcami
chuj mnie twoje larpowanie kurwo
nie oni, tylko dopiero mieszańce wytworzone przez nich i przez niemców, dostające broń i cywilizację z brandenburgii
gdyby nie niemcy to prusowie byli by mniej więcej taką potęgą jak łotwa, czyli żadną

>ta jebana dzicz rozjebała polaczków
>i stworzyła imperium,
kurwa marcel durniu

>tug Prus nie ma a Polska jest
Kolejny dowód na wiedze Marcela debila

Jesteś tak niemiecki że nawet ciebie zmuszono do nauki polskiego. Za każdym razem jak odzywasz się po polsku używasz języka ludzi którzy cię pokonali.

Attached: smug todd2.jpg (604x601, 42K)

Swoją drogą wiele ludów bałtyckich miało czym się pochwalić. Kuronianie hodowali najlepsze konie w XII. wieku, ponadto byli udręką dla Duńczyków i Szwedów ponieważ byli znakomitymi korsarzami i siali postrach na morzu BAŁTyckim.

Attached: kurshi2.jpg (480x270, 34K)

Czemu Marcel to taki debil. On nie może chociaz przeczytac czegos na Wiki. Ten człowiek zadnej szkoły nie skonczyl i to widać

>polska wygrała 2 wojnę
postujcie najlepsze xDDDD

róbcie nowy turbosłowiański następny

Thanks I was wondering if it was something like that.

It says 'Province Posen' which wikipedia took me to
en.wikipedia.org/wiki/Province_of_Posen
and says is province of Prussia. I know nothing about Prussia at all other than it was an olden country with a cool looking black and white flag that got wiped off the map entirely. (I dont even know how it got wiped off) Still have to do some reading, I am an idiot and there's so much in history I don't know.

>Your ancestor was probably a German settler who was sent there and who married a local or perhaps a Jew
Interesting. Wish I had talked more to grandma when she was alive she had so many stories but I wanted to play nintendo.

>prusacy
>własnymi zasługami stworzyli dla siebie państwo
>polacy
>amerykański i ruski pan musieli im dać na tacy gównorepublike

ale się zesrali robacy, potomkowie sowieckich wyzwolicieli

>province
do you know what province is?