/ro/ - Firul Nostru

Ediția Aphex Twin.

Precedent:

Attached: x.jpg (480x480, 18K)

Other urls found in this thread:

youtube.com/watch?v=mHS8llGF0sk
youtu.be/HjO0vP18BIE
youtube.com/watch?v=WXCSvOy7TxQ
youtube.com/watch?v=uoPkG_uP-Sg
youtu.be/EWVCgpzstLk
youtu.be/-et7mJfB2Go
youtu.be/aIkN8DnYh9E
youtu.be/GxKRqYDEfrs
youtu.be/d9zmiN-wZmI
youtu.be/l-z5S1dxCvQ
youtube.com/watch?v=3p4h0Fnl5DE
youtube.com/watch?v=U285V6EwBFs
youtube.com/watch?v=s7q2IWqJeKE
youtube.com/watch?v=LwGDR8lbFaE
youtube.com/watch?v=eM2SU9v1lX4
youtube.com/watch?v=YDCHQyqDvcQ
youtube.com/watch?v=Q8U7AIDKnxs
youtube.com/watch?v=M30no2FbYx0
youtube.com/watch?v=H6yPLpfaGQI
twitter.com/NSFWRedditGif

> Aphex twin

Attached: S90503-13044543.jpg (963x1460, 211K)

I like Aphex Twin

eu nu sunt germana :)))

It's hard not to.
Eu nu sunt rusoaică.

*dabeaza*

Nu beau cafea, deci nu am de unde să știu.

>aphex twin

Attached: 1275232703652.jpg (126x126, 3K)

Ești supărat? Ce faci? Spune și tu ceva, dragule.

singuru apex dă care știu io e lejend coae

Attached: 1535230608923.gif (1064x682, 204K)

Treci la teme, ghiozdănel!

Te credeam om mai serios, nu /mu/core-ist.

Nu am nimic cu /mu/ și obsesiile lor.

Cred ca mi-am dat seama, doar ziceam si eu. Acum am gasit ceva mai heavy decat ascult deobicei.

youtube.com/watch?v=mHS8llGF0sk

Uite aici o mostra.

Ai de plm de necioplit. Carbon Based Lifeforms, Asura, Solar Fields, etc.

bazat si rosupastilat
cringe si albastrupastilat

Ce asculți de obicei?
Un mesaj de o valoare inestimabilă.

Based

Noise rock, noise pop, dream pop si rock experimental. Asta e mult mai heavy decat ce ascult.

My Dying Bride, Anathema, Gorgoroth, Burzum, Opeth, Ulver. Văd că azi țin lecții la copii proști și nevinovați.

Fushitsusha, Kylie Minoise, Hijokaidan, Hanatarash, C.C.C.C., The Gerogerigegege?

Fushi nu-mi place. Am ascultat două albume de la ei și nu mi-a mai trebuit. Mulțumesc pentru celelalte recomandări, apreciez.

>„Bazat”, „shekelescu”, „service”, „mutt”, „[sunt] autist”, „pe aici pe undeva”, „taurul/TAVRVUL”, „gazăm cutare” samd

>Ce-s mizeriile ăstea? Lozinci, polemici, ce-i cu voi?

Attached: 1548881840593.jpg (758x644, 64K)

youtu.be/HjO0vP18BIE
Ar putea să-ți placă

>Sclavii, iloții și xenofilii își închipuie că n-au de ales.

Attached: 1557185544861.jpg (1080x1207, 98K)

Aici în Țară se ascultă doar un singur cCc

Witch house?

chiar ma gandeam cum ar vrea autistul ala sa spun la service
loc de reparat masini?

bazat balcCcanian

Attached: 51Du46YK0qL._SX425_.jpg (425x283, 9K)

trebuie sa te intorci

Un xenofil
Se legăna,
Pe o pânză de păianjen,
Și fiindcă ea
Nu se rupea,
A mai chemat un xenofil.

Doi xenofili
Se legănau
Pe o pânză de păianjen,
Și fiindcă ea
Nu se rupea,
Au mai chemat un xenofil.

Trei xenofili
Se legănau
Pe o pânză de păianjen,
Și fiindcă ea
Nu se rupea,
Au mai chemat un xenofil.

Bazat. Nu ştiam de tine că o arzi pe /mu/.
Ce ascultă firul la ora asta?
Eu >poza alăturată

Attached: 220px-Porcupine_tree_stupid_dream.jpg (220x218, 21K)

xenofilia e justificata in cele mai multe cazuri, de aia o sa il votez pe dacian ciolos/usr sa scape de minoritatile din tara

>xenofilii sunt de cacat

Attached: 1550991406218.jpg (378x378, 28K)

tre să scrii servis în loc de service să fie românesc
ca senviș în loc de sandwich

Si la weekend? Sfarsit de saptamana?

Nu stau pe /mu/. Ascult piesele din arhiva de pe SC ale lui Richard.
Principal e să fii băiat bun și să nu iei heroină!
Implici cumva că eu implic asta?

uichend

Nu implic. Ma refeream la ala care a zis asta firul trecut

vechend.

Greșeala mea. Mă gândeam care ar fi fost șansele ca vreun /mu/tant să posteze regulat și pe Jow Forums.
Ce alte albume de ale lui Richard ai mai ascultat?

heh copile, nu ai pasit tu in lumea electronici progresive mature

>electronici progressive mature
Precum?

Am ascultat toată discografia și postat cândva în /mu/ rusesc.

youtube.com/watch?v=WXCSvOy7TxQ

youtube.com/watch?v=uoPkG_uP-Sg
lumineazate copil orb

Ai-ai-ai, frumos!

Hristos a inaltat, apropo

Xenofilia este o boală mintală.

Eram deja luminat, voiam să văd ce numești progressive mature
youtu.be/EWVCgpzstLk
youtu.be/-et7mJfB2Go
youtu.be/aIkN8DnYh9E
youtu.be/GxKRqYDEfrs
youtu.be/d9zmiN-wZmI
youtu.be/l-z5S1dxCvQ
Cum e /mu/ rusesc? Aveți chart cu albumele esențiale?

sunt patriot
youtube.com/watch?v=3p4h0Fnl5DE

Nu stau acolo din 2013. Era interesant, cu multe meme și personaje excentrice, conținut original, compilații pe stiluri.

si schizofrenia la fel

Frecventezi petreceri cu rominimal? Îți trimit o piesă care îmi place foarte mult.

youtube.com/watch?v=U285V6EwBFs

Sună mai bine decât actualul /mu/.

poți să copiezi ce-ți place de la străini fără să le sugi pula sfsctf (să fiu sincer cu tine familie)

Erau persoane ce-și știau extrem de bine materialul și scriau mult. O vreme se vorbea doar în stil aristocratic acolo, unde plebea era bătută cu cârja peste coloana vertebrală și expulzată din casă de către majordom.

Ash Ra Temple, da e electronica progresiva, celelalte sunt ceva mixaj ''music concrete'' cu musica elecroacustica

Anyone else seeing Aphex Twin in Venice this summer?

bazat
si nu, stau in Craiova, aici avem ori manele + top 40 ori tech house din ala ieftin de duzina
merg doar la Sunwaves ca nu-s asa mare fan cluburi ca sa ma deplasez de mai multe ori pe an pentru ele
youtube.com/watch?v=s7q2IWqJeKE

Am încercat să fac și eu asta, dar nu mergea thread-ul. M-am lăsat bătut și acum fac shitposting cu poze cu Lauren Mayberry şi fire despre krautrock (mai mult de 15 răspunsuri nu primesc).

asta e xenofilism?
youtube.com/watch?v=LwGDR8lbFaE

Attached: 1477474401182.png (885x1075, 73K)

>sa moara mo-ta

Attached: 1557200364044.jpg (217x265, 20K)

the virgin sombapolamota vs THE CHAD DACA AM SARMALE AM TOT
youtube.com/watch?v=eM2SU9v1lX4

Să înțeleg că te-ai întors recent de la festival? Noi avem o mică scenă, modestă. Băieții au adus Giegling (Konstantin, DJ Dustin) în martie iar luna asta îi aduc pe Denis Kaznacheev și Bruno Pronsato. Îți trimic piesa unui producător local.

youtube.com/watch?v=YDCHQyqDvcQ
E un efort de schizofrenie colectivă, frățioare.

craiova.. home...

Attached: miting-la-craiova-dragnea-696x392.jpg (696x392, 66K)

youtube.com/watch?v=Q8U7AIDKnxs

odată eram în metrou la Roma și auzeam cum vorbea un român cu un negru, amândoi muncitori pe același șantier cred și românu îl învața prostii pe negru și vorbea ăla acolo în voce tare de se auzea în tot vagonu
"SUGI PULA, SĂ FUT MA-TĂ ȚIGAN"
multiculturalismul funcționează

Attached: 1555281745918.gif (382x308, 1.47M)

Termenul în sine de progressive îl văd mai degrabă ca o atitudine, nu neapărat un stil bine definit. Include toată muzica ambițioasă, experimentală: ambient, musique concrete, electro acustice, pur electronice.
Atât timp cât au ceva nou, efectiv progresează, e progressive.

Prefer schizofrenie colectivă în locul lui Kanye West și k-pop.

eu in stanga :)

Xenofil jegosi...

Attached: 1556981933553.jpg (558x744, 66K)

Te înțeleg.

Eu in spate de tot.

asa da tata
v-a placut la craiova baietii? ati fost la maestro, la mc, pe unde ati fost?

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Attached: OH NO NO NO.png (1280x768, 33K)

La mici boss. "Barosane, hai la mine, hai la mine ca sa fie totul bine!"

eu în 2004

Populația României?

youtube.com/watch?v=M30no2FbYx0

Anonu asta are dreptate
Eminescu at fi fost 100% de acord cu tine
Cititi proza lui Eminescu, era antisemit, anti bozgori, anti turci, anti xenofili

Attached: 1556915657783.png (800x810, 911K)

esti jeleu?

Attached: 2306027496392751.jpg (1024x540, 50K)

Anonul ala traieste intr-o fantezie, nu e capabil sa inteleaga situatia geopolitica a Romaniei si mai are si tupeul sa acuze pe altii ca nu stiu istorie.

Chiar habar n-aveți.

Eminescu era germanofil.

marimea penisului meu

salutare fratii mei montana pe vlog deja stiti cum sta treaba
astazi discutam despre cateva faze tari din puscarie si 16 lucruri pe care sa nu le faci cand pierzi un interval la plimbator
asa ca hai sa-i dam drumul
prra
GANDESTE-TE LA MINE DACA STAI IN CHIRIE GANDESTE-TE LA MINE DACA AI CAZUT LA PUSCARIE

Attached: maxresdefault (6).jpg (1280x720, 85K)

montana cand faci video cu ce se intampla daca scapi sapunul in puscarie?
si de ce e sotia ta atat de urata?
multumesc anticipat

moon man moon man can't you see

Attached: 170907.png (1920x1080, 1.08M)

kek

Hei, asta nu se pune, dar nu era ca francofilii, el pe aia ii ura

Attached: 1557156709573.jpg (740x723, 164K)

>amc cand vrei sa sugi pula si pacientul nu vrea sa-si scoata sonda urinara

Attached: 1557180193260.jpg (144x151, 3K)

youtube.com/watch?v=H6yPLpfaGQI

Nu am fost niciodata la facultate si nu am slujba. Traiesc numai din alocatia copiilor mei.

Attached: flat,1000x1000,075,f.jpg (767x750, 177K)

Cateva citate din "Geniu pustiu"
>Vezi la noi istorici ce nu cunosc istoria, literați și jurnaliști ce nu știu a scrie, actori ce nu știu a juca, miniștri ce nu știu a guverna, financieri ce nu știu a calcula, și de aceea atâta hârtie mâzgălită fără nici un folos, de-aceea atâtea țipete bestiale care umplu atmosfera teatrului, de-aceea atâtea schimbări de ministeriu, de-aceea atâtea falimente.

>Divorțul... adulterul umblă cu fețele bolnăvicioase, spoite din gros, măști vii, pe stradele noastre: zâmbind femeilor le stârpește, zâmbind bărbaților îi usucă și cu toate astea noi le dăm serbări și le sacrificăm nopțile iernilor noastre, ne cheltuim tinerețea, care-ar trebui să aparțină lucrului spre realizarea acelor ideale spre care țintește omenirea toată, și familiei... Femeia poporului nostru nu lucrează... are cu ce trăi; bărbatul nu lucrează, căci n-are la ce lucra — toate fabricile din lume concură cu mizerabila sa meserie.

>Cât despre inteligența noastră — o generațiune de amploiați... de semidocți... oameni care calculează cam peste câți ani or veni ei la putere... inteligență falsă, care cunoaște mai bine istoria Franței decât pe-aceea a României, fii unor oameni veniți din toate unghiurile pământului, căci adevărații copii de român încă n-au ajuns să învețe carte... oameni în fine care au făptură și caracter de la tații greci, bulgari și numai numele de la mumă — de la dizgrațiata Românie. Și încă dacă și-ar [fi] câștigat prin ceva dreptul de-a se numi români; dar nu. Ei își urăsc țara lor mai rău și mai cumplit decât streinii. O privesc ca un exil, ca o supărătoare condițiune a existenței lor... ei sunt... cum o spun înșii, români de naștere, francezi în inimă — și dacă Franța le-ar procura semidocților noștri avantajele pe care le dă nefericita lor patrie, ei ar fi emigrat de mult... cu toții!

Attached: 1553754360967.jpg (416x381, 18K)

bazat si psdpastilat

>în fine, acolo-l vedeai pe român, cu fața arsă dar adâncă, cu ochii căprii și vioi, cu pletele lungi, crețe, negre strălucit, care-ncadrau frunți largi și netede, mustața neagră, nasul de vultur, bărbia cam ieșită, ca a războinicilor străbuni. Sumanele cafenii ce spânzurau pe umere, cămașa cea albă ce, slobodă, dezvălea pieptul cel ars de soare ce ascundea inimi libere, cioarecii cei strâmți și albi, opincile cu vârful îndoit și legate de picior cu sfoară de lână neagră, brâul cel verde și chinga cea roșie cu cuțit, amnar și cremene, în fine, căciula de oaie naltă și lăsată asupra ochilor pătrunzători, iată tipul ce-l vedeai repetându-se, în felurite variante, în toți acești copii ai munților.

WE..
>adeseori păzeam pe culmile munților noaptea, în razele lunii, asemenea sentinelei Romei care, păzind creștetele de fier ale Carpaților, privește cu ochii plini înspre sud, gândind la muma sa, regina răsfățată și albă ce-și scaldă corpul molatec în mările ei azure și calde, fruntea ei coronată cu visuri de amor și sânii ei albi și plini, dezmierdați de albastrele și luciile valuri ale mării. Mama uitită care, asupra visurilor, a uitat în creștetele arse și bătrâne ale Carpaților pe fiul ei cel cu ochii negri de vultur și cu fața mândră de rege. Italia a uitat pe români... ci românii iubesc Italia.

Attached: 1457034708329.jpg (774x621, 728K)

>ochii căprii
>mustața neagră
>ca a războinicilor străbuni

Te referi la TAVRII PUNJABI?

Se refera la olteni

>PUNJABI
>olteni

De parca nu ar fi acelasi cacat

Oltenii vin din valea indului. Ei au creat cea mai mare putere din istorie.