/ro/ - Firul Nostru

Am înviat edition.

Attached: Sfinxul-din-Bucegi2.jpg (800x542, 151K)

Other urls found in this thread:

youtube.com/watch?v=zwGpQZ9nXHI
researchgate.net/figure/Example-of-diagram-of-expansion-and-relationships-of-Indo-European-languages-based_fig19_314216807
twitter.com/NSFWRedditImage

Ce faceți anonimii mei?

Urasc homosexualii

n-are rost sa faci thread-uri pana in 16-17
n-avem neeti ca englezii si suedezii

uga buga

reminder ca ciolos o sa ne scape de homosexuali si minoritati daca iese la alegerile europarlamentare

E ziua mea azi, am petrecut-o până acum la stagiul de diabet. Colegele mi-au luat o carte și un mini tort. Am cele mai tari colege și sunt tare fericit că le-am întâlnit.

Sănătate și voie bună!

>intelectuali munteni

>n-avem neeti ca englezii si suedezii
Așa se adaptează platăporcii.

Attached: 1498364069048.jpg (500x375, 124K)

Avem telefoane.

Mulțumesc mult!

Eu sunt trac (get)

Attached: thracian_helmet.jpg (452x638, 25K)

Eu sunt floare de cais.

Lenin a înviat

Moarte comuniștilor!

Eh, hai sa nu fim asa de edgy. Si mie imi displac rusii, dar in loc sa moara toti, nu mai bine s-ar trezi putin si sa fie de folos restului societatii?

>dar in loc sa moara toti
Ai mers cam departe! Mai sunt multe de făcut acolo, ca și la noi.

Mda, acum ca recitesc realizez ca eu am devenit ala edgy. Iertare.

Ce lume buna pe 4ch Jow Forums au trecut 3 ore si inca nu a degenerat situatia in shitposting

Iertat să fii, stimabile.
Salut, amice! Ce faci?

de ce ai vrea sa fii trac?

Attached: q325q323.jpg (464x521, 56K)

la mulți ani boss
da pe una din colegele alea fuți și tu sper

Frate moldovan de peste Prut
Cum e sa călătorești prin Moldova ca un român?
O să fie zone care trebuie să știu rusă

Nu ar trebui să apară probleme. Ăia care spun că nu înțeleg românește de obicei mint.

Multumesc.

Nu le fut ca am deja femeie. Si in plus, majoritatea au si ele prieteni, deci si daca as fi singur si as vrea sa le agat nu as putea pentru ca sunt un fagot autist.

Scuze de confuzie 'soră' că de obicei nu dau atenție la trip
Dar de Pridnestrovia ce părere ai, au resentimente contra românilor?

>Pridnestrovia
what ?

Transnistria

Nu sunt femeie, frățioare. Aș vrea să-ți dau un răspuns satisfăcător, însă nu am comunicat cu localnicii când am fost acolo. Odată am dat de un personaj ce-mi explica cu seriozitate că ei sunt un stat cu o cultură și popor aparte. Resentimente sunt, ca rezultat al propagandei sovietice în regiune, dar nu cred că e atât de grav, luând în considerare numărul de persoane cu cetățenie română, fie și din oportunism. Nu uita că o treime sunt etnici români (bine, nu toți știu asta, cu părere de rău), fapt care ar putea ușura anumite aspecte ale vizitei tale.

>sunt un fagot autist

> am deja femeie
> am petrecut-o până acum la stagiul de diabet
> Colegele mi-au luat o carte și un mini tort

Attached: 1520704290575.jpg (640x360, 76K)

lamultean baros

Cand am spus ca sunt un fagot autist, ma refeream ca nu sunt cel mai bun la socializare si deobicei imi fac putini prieteni dar buni. Si la agatat sunt si mai autist, nu stiu cum de am gasit-o pe prietena mea.

Multumesc mult, anonimule!

>fagot
stop
vorbeste romaneste
avem cuvinte pentru termenele astea

Mama ma pune sa iau fier si mi-am amintit de asta
>There are definitely Celtic elements in Romania still very present, as Romanians suffer from one of the genetic mutations that cause haemochromatosis (ineffeciency in iron uptake) so common amongst insular (Brythonic) Celts that it has been termed the "Celtic disease".
Am avut deficit de fier cand si cand eram mic,
>The fact that Czechs also suffer from it points to a possible large Boii remnant, contradicting Roman historical sources that claim the Boii were completely wiped out. We know that there certainly was a mass exodus of Boii towards the west, hence the name Bavaria (Bajuwaria, Baju --> Boii ; -varii/-warii = were, waren in Dutch ; "those who were Boii once"), buit this doesn't mean all of them left. From Arabic descriptions of the Slavs living in Czechia, a more swarty type distinct from the other Slavs were described as living there.

Attached: IMG_20190508_153126_747.jpg (1024x962, 463K)

Bucovina=Tara fagilor

Attached: 440px-Palace_of_Justice,_Vienna_-_Aula,_Coat_of_Arms_-_Herzogtum_Bukowina_4216.jpg (440x660, 96K)

large boiiiiiiii

Attached: 1555281745918.gif (382x308, 1.47M)

>haemochromatosis
aste e cand ai mult fier, tontule. Tu ai avut anemie

Dublinezule, tu ești?

Celiac Disease Can Lead to:
>Iron deficiency anemia
>Infertility and miscarriage
>Lactose intolerance
>Central and peripheral nervous system disorders
>Neurological manifestations, including ataxia, epileptic seizures, dementia, migraine, neuropathy, myopathy and multifocal leucoencephalopathy

Attached: df1.jpg (680x707, 46K)

Sunt la medicina, pot sa confirm ca user este un tont.

Da stiu, zic doar ca mi-am aminti de asta,
Nu planuiesc sa larpez

Attached: 1536764532778.png (556x835, 55K)

Ok poate pasta nu e buna, vad daca gaseac de unde am luat o mai demult

De ce ai vrea sa fi celt cand poti sa fi taur geto-dac (provenit din Crimea)

Mănânc pizza în pat.
Bazat.
La mulți ani și multă sănătate!
Ce ascultă firul la ora asta?

Attached: R-136790-1513971021-8043.jpeg.jpg (300x300, 10K)

youtube.com/watch?v=zwGpQZ9nXHI

ziceam si eu asa bai, la multi ani

el a spus asta, nu eu. eu nu sunt xenofil

Attached: lamultiani-nasa-14451.jpg (800x400, 181K)

Ok era de pe /pol,

>the eastern Romanian town of Galați, its toponym may well be derived from Galata meaning Celts, opposed to the commonly accepted Cuman origin galat, which in itself would be borrowed from Arabic qal'at, meaning fortress. It at least is a good contester for the Cuman theory. This extents to names as Galicia (Halych). After all we know for certain that Galatia in Turkey is named after migrating Celts in high antiquity.

Multumesc mult, user! Apreciez! Boredoms ascult eu. Acum le-am dat play la toata discografia ca sa ascult cum au evoluat.

Multumesc frumos, nu stiu de ce dar nu mai pot simti cand e momeala si cand nu e.

Everyone in Galati looks like a mongol, so I think it's easy to deduce the origin of the name.

Attached: 1555856169269.jpg (1080x1308, 314K)

>femei colorate

Attached: yuck.png (395x599, 466K)

Galata este un cartier din sectorul Botanica, municipiul Chișinău, R. Moldova. Autoritățile sovietice îl denumiau Poliot (adică „Zbor”). Din 1992 poartă numele comemorativ Galata, referindu-se la legătură istorică dintre locul de așezare a cartierului și Mănăstirea Galata din Iași; lucru datorat faptului că în secolele XVIII – începutul celui de-al XIX-lea, pământurile din preajma Chișinăului (precum și a suburbiilor Muncești și Schinoasa) aparțineau mănăstirilor Galata și Sf. Vineri.


Mănăstirea Galata din Iași este o mănăstire de maici, ctitorită la sfârșitul secolului al XVI-lea de către domnitorul Petru Șchiopul în partea de vest a orașului. Numele mănăstirii provine de la cartierul Galata din Constantinopol (azi Istanbul), unde locuiau domnii moldoveni care mergeau la Înalta Poartă pentru a primi firmanul de domnie. Galata este un cuvânt de origine turcească care poate fi tradus în limba română prin cuvântul "poartă".

De ce romancelor le place pula neagra?

Attached: cabral_63945200.jpg (620x348, 162K)

researchgate.net/figure/Example-of-diagram-of-expansion-and-relationships-of-Indo-European-languages-based_fig19_314216807

wew, suntem niste turbo corcituri

nu doar romancelor :)

Memoria genetica de cand românii adevarati (vlahi) au venit din oltenia si s-au copulat cu femeile albe slave.

Attached: 1556202874969.jpg (1080x1194, 1.17M)

How come this general was dead for so long and then suddenly just reappeared? Why don't you post in /il_filo/ guys?

Au venit sclavii de la munca

>italians
>spaniards
>frenchies
No thank you.

Tare!
Şi mie îmi place să ascult discografii complete, de parcă e un întreg album. N-am ascultat Boredoms încă, dar mai bag ceva rock japonez. Hadaka no Rallizes îs tari rău.
Gata cu Connie, timpul să dau play la alt album.

Attached: descărcare (26).jpg (220x220, 8K)

We gathered on Easter day and realised there is enough of us to revive the thread.

Hadaka no Rallizes, nu i-am incercat dar o sa le dau o sansa. Cum am mai spus, imi place foarte mult noise rock, cand e asa haos total si parca nu se articuleaza sunetele, e superb.

Cum salvam rasa romaneasca

Attached: Rumanian_troops_of_ww1.jpg (393x600, 34K)

Attached: 1556203437823.jpg (1080x1350, 70K)

Was it something about slavs? H-how did you know I'm a slav

That's exactly why romanians must save la merdaccia che è il filo

Лyчшe пpoдoлжaй y нac щитпocтить, a тo бeз тeбя coвceм yнылo, oдин тoлькo п*пик щитпocтит c Гoмeльчyкoм нa пapy

Oh, I thought you were another romanian picking strawberries in Italy. I said the general is alive because the slaves came back from work.

Ascultă Heavier than a Death in the Family. Poate cel mai celebru album, dar atmosfera e incredibilă

Бyдтo co мнoй yнылo нe былo. Cпacибo зa пpиглaшeниe, нo я eгo нe пpинимaю.

why so many hahols in Italy?

trebuie sa colonizam...

Attached: 1555422368261.jpg (750x744, 185K)

I'm ̶2̶%̶ 98% gypsy, can I stay in your thread? /ROMA/ brudis

We deserve to work in shitty fields in 40°C heat more than anybody, cause our cunt is much more of a shitholistan than yours

Attached: 1554094389050.jpg (680x680, 176K)

Only if you promise to not steal anything.

>H-how did you know I'm a slav
can you post on balk instead

Only if you promise to stab every trannysylvanian you meet

No, cause I'm no turk

Not even a boyfriend?

Attached: ren_chon.png (905x720, 685K)

>not even a boyfriend?
No. We don't like gypsy females. Only white pure aryan women.

E homosexual.

>we like ar*an women

Attached: 1557268052180.jpg (1080x1078, 106K)

Hmm

Attached: hmmm.gif (400x300, 3.25M)

Don't worry, I'm not a female, I'm a beautiful young lad

Attached: приложи подорожник.джпг.png (716x509, 572K)

Da, îl cunosc din firul rusofon.

You're better off somewhere else, then. We don't like homosexuals, plebbitors and gypsies.

UHH, TOTI RUSOFONI SAU "SCLAVI" CUM IMI PLACE SA LE ZIC, PLECATI DE PE ACEASTA COMUNITATE PENTRU CA E NUMAI PENTRU PERSOANE ALBE, INTELEGETI, CA DACA NU AM SA FAC TOTI RUSOFONI ROBI DIN NOU

Ia liniștește-te tu acolo, ghiozdănel.

>homosexual
I'm a gigantic faggoCHAD, so dw
>plebbitors
Me neither
>gypsies
I'm 100% hohol then

Attached: Ukraine.png (816x473, 31K)

romanii sunt slavi

Romani sunt greco-romani-traci.

Attached: Mircea-cel-Batran.jpg (412x568, 111K)

Romanii sunt minimaghiari

Minicumani

maritatari

romanii sunt ROMANI *honcum*

Attached: 1549298095669.png (819x819, 261K)

Cum e viata in italia, Brailanus Maximus

I live in Sardinia so it's utter shit, but I bet it's much nicer further North

>sardinia
Are you a slave to the mafia

>Sardinia
>Mafia
That's Sicily mate. Here we're famous for.. rocks.. and cliffs. Beaches. And maggot cheese
tl; dr there's no mafia here.

Attached: ohayou__renge.png (594x500, 62K)

>tfw stau doar pe Jow Forums si /sci/
Mai dati-mi si alte table pe care sa stau.