/ro/ Firul Nostru

Ediția: Berla Ionel
>CTRL+F /ro/
>acs cand nu e fir

Attached: IMG-20180721-WA0015.jpg (720x960, 85K)

Other urls found in this thread:

online.seterra.com/en/vgp/3203
stirilernl.com/slovacia-a-interzis-intonarea-imnului-ungariei-pe-teritoriul-sau/
twitter.com/SFWRedditGifs

posteaza link la firul vechi caine

Voi cu cine votati la Europarlamentare? Exista motive contra PNL? Ma gandesc ori la ei (au votat pentru legea contra antiromanismului), ori la George Simion.

Eu m-aș vota pe mine dar sunt prea bazat și ar fi conpetiție neloială pentru restul

Attached: 1558249772038.jpg (2810x1880, 2.7M)

>vot
>EU
Da sigur. Parlamentul European e o diversiune, deciziile se iau la Comisie și membrii noi sunt aleși de membrii actuali în mod direct. Ei determină ce ajunge la Parlament la votat, dacă lumea nu-l votează numai schimbă o virgulă și dau un număr de dosar nou la proiect și-o bagă încă odată. Nu contează ce face Farage cu 30 de parlamentari sau Salvini cu grupul lui de max 100 din totalu de aproape 730 că Brexit depinde numai de Comisie. Parlamentarii numai dau veto și șantajează dacă nu le place.
Nu te-ai săturat deja de VPN?

bazat si schizopastilat

...

Cred ca e a cincea oara cand Pekka ne fute la creier cu europarlamentarele lui.

o sa votez PSD si o sa postez dovada aici pe fir sa ma flexez pe muia lui de sorosist v*stoid

mamă ce pute în metrou coilor spălați-vă

Ori vota Plussr

Nu-l suport pe retardatul asta

Ce vrei ma. Italia e o tara africana.

t b h și mulți italieni put
dar aici majoritatea se duc cu mașina sau motoreta prin oraș, doar plebii italieni și imigranții iau transportu public, deaia metroul miroase a pișat și transpirație

Esti un dobitoc din toate punctele de vedere. Acuzatia de VPN e doar cireasa de pe tortul prostiei tale.

Eu-s anti-soros idiotule. Sorosist e USRistul ala care vorbeste de "sovinism" si "nationalism" de parca e un lucru rau.
USR(HIV)PLUS=AIDS

Ba unde trăiești

fratele meu alb

Răspunde-mi pula

Attached: IMG_20190509_011223.jpg (720x642, 57K)

Roma

>fratele meu în Allah
ftfy frate

românii sunt NEGRI

Pekka, nu poti sa spui ca esti anti-soros si nationalist daca ai fugit in occident sa te imbogatesti.

>Roma
Ce cartier
Este plina de negri și musulmani

La fel ca si franta de fapt

Trăiesc în Italia, am provider în Franța.

Attached: 1558404439863.png (870x820, 137K)

Esti femeie?

Nu

Nu îți zic că ma doxxează lumea dar e aproape de Anagnina

Deja te-am doxxat
O sa-i zic lu Salvini sa te arunce in mare

Ba îți dau un profil Fake de social și ne auzim acolo

>/ro/
hai să fim serioși, e /ro-diaspora/

Attached: x.jpg (1280x1024, 484K)

E /romi/ pentru ca toti sunteti tigani
Duble

nu mai vând mă iarbă de ani buni gata am ieșit din joc nu mă mai căutați

atâta timp cât nu mă trimite inapoi în țară :^))))))))))

Ce joburi aveti saracilor?

>joburi
Clujist nenorocit
Jegul ardealului

am lucrat la depozit da acum sunt semi-NEET student în ultimu an de facultate

Ba pot. Date-n pizda ma-tii.

>foloseste windows vista pe un ecran atat de pitic

arata-ne tatele

Esti jena neamului
Mai rau ca un taran salahor care munceste in santiere arabe in Suedia. Macar aia vin inapoi acasa sa faca copii.

Nu e Vista.

online.seterra.com/en/vgp/3203

Ba vreu lsd du-te-n morții ma-tii de vagabond

Trabă să dau bacul
După ma mut acasă la mama Moldova

Attached: 5-19-17-1-1.jpg (300x313, 60K)

>bacul
De cate ori te-a batut un negru in liceu?

la ce liceu ești coiță
ex ragioneria aici

În Moldova unde?

>romanii din Italia sunt defapt oameni civiliz-

De fiecare data cand deschid televizorul, mai aud o stire despre cum un roman a omorat o italianca sau a jefuit o banca
Destul de bazat daca ma intrebi pe mine

>romanii sunt defapt oameni civiliz-

stirilernl.com/slovacia-a-interzis-intonarea-imnului-ungariei-pe-teritoriul-sau/
sfinte bazat

Ba is Moldovan, știu să-mi defend onoarea

Poate in Bucovina, sa vad
Btw în județul Neamț

>moldoveni
>onoare

Attached: 1558032848940.jpg (653x523, 124K)

>privet țîgane romîn hai să-ți spun despre Ștefan cel Mare șî câcat blea

Mesaj ce provoacă durere.

Da

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa ))))))))))))

bazat

nu ai ce face in Moldova in afara de Iasi

Moldovan romanesc ba

Attached: simbol.jpg (448x336, 34K)

Vreau să stau în sat și sa trăiesc o viața de ubermensch

O bună parte din cei care o dau cu "statalitațea Maldovei" nici măcar nu vorbesc românește.

lucrez in IT

de unde coaiele melele 19 ip-uri pana-n ora 2

Attached: IMG-20180721-WA0018.jpg (720x960, 65K)

Toate sunt ale mele

ce anume? coaiele sau ip-urile

Attached: IMG-20180721-WA0019.jpg (720x960, 37K)

Ăsta e oltean?

habar n-am

Attached: received_1427358914042768.png (539x960, 542K)

Îmi pare că buba e în cap.

nu stiam ca esti roastie, Patricia. posteaza poza cu ciorapi uWu

Attached: IMG-20180721-WA0034.jpg (720x960, 51K)

>roastie
Pardon?

Jena esti tu ca n-ai facut nimic in viata. Mai pupa-l in cur pe Djuvara care a trăit toată viața in Africa. Esti o nulitate.

>Jena esti tu ca n-ai facut nimic in viata
Care e termenul romanesc pentru "Psychological projection"? Pentru ca tu vad ca faci asta de multe ori.

Îndrăznesc să presupun că e "proiecție psihologică", he-he.

Tu stai cu mă-ta-n apartament când eu realizez lucruri în domenii pe care un sfertodoct ca tine nici nu le poate concepe. Marș, javră.

I have v8

Congratulations!

Copilasule, nu-mi spune mie ce fac si ce nu fac cand eu am trecut prin revolutie si prin saracia din anii 90 in timp ce tu freci pula in alta tara pe banii parintilor tai imigranti. Poti sa spui ca esti buricul pamantului, dar dupa comportamentul tau, imi dau seama ca esti un pui de tigan. Asa ca mai bine lasa vrajeala asta de doi bani si nu mai vorbii despre lucrui de care abea ai invatat si du-te si spala vasele cum ti-a spus mamica.

Ești un dobitoc.

Si tu esti un tigan. Punct ochit, punct lovit.

Conform ție unul nu poate să fie naționalist dacă nu locuiește în țara sa? Ești chiar retard

Nu, eu nu sunt țigan inapoiat ca tine. Tocmai de-asta am ajuns aici. Mori de ciudă, lepadatură de cioară ce ești.

Trist

Attached: 20040504-187.jpg (687x900, 147K)

>eu am trecut prin revolutie si prin saracia din anii 90

Și vrei să spui că datorită malnutritiei ești înapoiat mintal? Ok sweaty

Nu, conform mie esti un ipocrit mincinos care s-a atasat de identitatea de roman si nu poate vorbii despre altceva pentru ca esti obsedat.

Poti sa te dai cu curul de pamant si sa iti smulgi parul din cap si sa tipi cat te tin plamanii despre cat de realizat esti si tot nu o sa te creada nimeni. Asa ca opreste-te din tiganeala asta si nu te mai face de ras.

Păi e normal, având în vedere faptul că conceptul modern de statalitate a acestei regiuni e o teză sovietică.

Ciocu mic, cioară.

Macar am movive sa fiu inapoiat mintal, in timp ce tu esti inapoiat mintal chiar si cu parintii tai imigranti sorosizi care te-au dus sa te creasca in tari soroside :)

N-ai replica si ajungi la insulte fara rost. La fel ca un tigan get-beget. Esti chiar comic cat de stereotipic esti, exact ca tiganii de aici.

Motivele tale se înmulțesc cand îți consideri și culoarea pielii

Esti exact tipul de persoana de care lui Soros ii place :)
Needucat, obsedat, usor de manipulat. Bravo.

Insultele au foarte mult fost fiindca ești un idiot. Tot prost rămâi indiferent de ce tia-s spune eu. Marș de-aici țigan imputit.

Tu esti singurul idiot de aici, din pacate.

Înafară de țigani ca tine Soros e singura persoana pe care o aș ucide

Cand ai un IQ de două cifre ca tine așa îți pare.

Tu nu poti nici macar sa-ti ucizi virginitatea.

Mi-a ucis-o ma-ta

Tu nici macar nu erai nascut inca cand a murit mama mea.

Un copilas spalat pe creier de Soros, asta esti. Nu stii decat injuraturi si tiganeala. De fapt, cred ca chiar esti un agent a lui Soros venit aici faci zazanie si sa bagi discordie intre romanii moderati si sa ii faci sa urasca nationalismul si patriotismul pentru ca te vad pe tine si cred ca toti nationalistii sunt asa de batuti in cap ca tine. Sper ca Soros te plateste bine pentru asta, copilas.